Licensed to Southeastern US Masters T&F Championship      Hy-Tek's Meet Manager
                 SOUTHEASTERN MASTERS 2004 - 5/7/04 to 5/9/04
                                  Raleigh, NC
                                    Results

Event 21  M35 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawson, Rob              M39 Clemson, SC               2489

Event 21  M45 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Russ, Jim                M47 Charlotte, NC             3291
  2 Hanson, Gregory          M49 Raleigh, NC               2267

Event 21  M50 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                  2523
  2 Roebuck II, Garland      M53 Dunn, NC                  1458

Event 21  M55 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Liles, Joel              M58 Garner, NC                2966
  2 Bernard, Charles         M55 Athens, GA                1862

Event 21  M60 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ayers, David             M62 Richmond, VA              2906
  2 Cliette, George          M60 Durham, NC                1311

Event 21  M65 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Medley, Bob              M69 Kinston, NC               1832
  2 Mordecai, Theodore       M66 Smithfield, NC            1678

Event 21  M70 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Duncan, James            M71 Woodbury, CT              2748

Event 22  W35 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richardson, Regina       W39 Clayton, NC               2299

Event 31  M30 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martinez, Jose           M30 Raleigh, NC           10:22.11
  2 Pujol, Arturo            M31 Morrisville, NC       11:28.97

Event 31  M35 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Allen, Maurice           M35 Raleigh, NC           12:07.81

Event 31  M40 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rick, Ron                M41 Charlotte, NC         10:32.72

Event 31  M45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Braschwitz, Eric         M47 Cary, NC              14:19.39

Event 31  M50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Robert         M50 College Park, MD      11:50.91

Event 31  M55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ruffin, Ronald           M56 Detroit, MI           11:25.98
  2 Rich, James              M56 Asheboro, NC          12:00.12
  3 Lada, Tom                M58 Raleigh, NC           12:45.67

Event 31  M60 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamlyn, Maxwell          M63 Fuquay-Varina, NC     11:40.32

Event 31  M65 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levasseur, Jerry         M66 Madison, CT           13:45.14

Event 31  M70 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lein, Don                M70 Pittsboro, NC         13:23.16

Event 41  M50 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spell, Danny             M54 Dunn, NC              31:26.80
  2 English, Chris           M53 Richmond, VA          39:43.4h

Event 41  M55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fredericks, John         M56 Orlando, FL           29:48.5h

Event 41  M60 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Litwinski, Victor        M60 MC Lean, VA           31:25.9h

Event 41  M70 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hustace, Cedric          M70 Evansville, IN        33:53.6h
  2 Solis, George            M72 Los Angeles, CA       38:06.9h
  3 Kelley, Bill             M70 Greensboro, NC        38:35.9h
  4 Munnell, Jack            M74 Athens, GA            39:43.4h

Event 41  M75 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mimm, Robert             M79 Willingboro, NJ       35:11.4h

Event 42  W45 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fincher, Katherine       W45 Asheville, NC         34:53.6h

Event 42  W55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McCann, Margaret         W55 Chapel Hill, NC       39:58.9h

Event 42  W75 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamilton, Terry          W76 Greensboro, NC        46:50.3h

Event 51  M30 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pujol, Arturo            M31 Morrisville, NC       19:25.18

Event 51  M50 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Robert         M50 College Park, MD      21:01.65

Event 51  M55 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levin, Mel               M55 FL, FL                22:40.30

Event 51  M60 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hare, Thomas             M60 Raleigh, NC           21:07.84

Event 51  M70 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lein, Don                M70 Pittsboro, NC         22:34.52

Event 52  W50 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wides, Catherine         W54 Durham, NC            21:43.25

Event 61  M35 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lawson, Rob              M39 Clemson, SC              19.2h   NWI  3

Event 61  M50 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Searles, Anthony         M50 Charlotte, NC            18.0h   NWI  2

Event 61  M55 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Binion, Ozzie            M56 Bowdon, GA               18.8h   NWI  2

Event 61  M70 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stookey, James           M74 Dickerson, MD            13.43  -0.4
  2 Schreiber, John          M72 Chapel Hill, NC          17.11  -0.4
 -- Besase, Tony             M70 Virginia Beach, VA         DNF  -0.4

Event 61  M75 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Meanix, JR, William      M76 Tryon, NC                26.81  -0.4

Event 62  W60 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Carter, Ann              W62 Aiken, SC                19.24   NWI

Event 62  W65 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Wright, Evelyn           W67 Annapolis, MD            20.02   NWI

Event 71  M20-29 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roebling, Charles        M25 Charlotte, NC          5:33.33

Event 71  M30 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pujol, Arturo            M31 Morrisville, NC        5:42.32

Event 71  M35 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Petersen, Mel            M39 Smithfield, VA         4:55.70
  2 Allen, Maurice           M35 Raleigh, NC            5:43.52

Event 71  M40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nearman, Steve           M44 Alexandria, VA         4:46.54
  2 Healy, Art               M44 Raleigh, NC            6:02.50

Event 71  M45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Braschwitz, Eric         M47 Cary, NC               7:02.14

Event 71  M50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Rick            M52 Wrightsville Beach,    5:11.18
  2 Miller, Larry            M51 Cary, NC               5:16.68
  3 Peterson, Robert         M50 College Park, MD       6:20.40

Event 71  M55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ruffin, Ronald           M56 Detroit, MI            5:46.73
  2 Rich, James              M56 Asheboro, NC           5:51.55
  3 Smith, Jay               M55 Chapel Hill, NC        6:06.45

Event 71  M60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamlyn, Maxwell          M63 Fuquay-Varina, NC      5:40.87

Event 71  M65 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levasseur, Jerry         M66 Madison, CT            6:32.90

Event 71  M70 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Casey             M72 Atlanta, GA            6:32.96
  2 Harris, Edwin            M70 Raleigh, NC            6:35.18
  3 Hite, Jim                M70 Millen, GA             7:44.21
 -- Rider, David             M74 Englewood, FL              DNF

Event 71  M80 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McManus, John            M80 Woodside, NY           8:20.24

Event 72  W45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richards, Mary           W49 Atlanta, GA            6:31.16

Event 72  W50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Babi, Dory               W51 Cary, NC               7:25.51

Event 72  W55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitmore, Sarah          W58 Chapel Hill, NC        8:04.65

Event 72  W60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latta, Barbara           W62 Raleigh                8:48.54

Event 81  M35 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sarsony, Chris           M36 Apex, NC               1:08.93   2
  2 Pauling, Ted             M38 Raleigh, NC            1:09.08   2

Event 81  M45 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Russ, Jim                M47 Charlotte, NC          1:05.29   2

Event 81  M55 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Binion, Ozzie            M56 Bowdon, GA             1:11.72

Event 101  M30 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Archie, Derrick          M31 Charlotte, NC            10.31   1.0 10

Event 101  M35 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Schlindwein, Andreas     M38 Bellheim, Germany        10.85   1.0 10
  2 Pauling, Ted             M38 Raleigh, NC              11.95   1.0 10
  3 Allen, Maurice           M35 Raleigh, NC              12.84   1.0 10

Event 101  M40 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Shute, Marcus            M41 Conyers, GA              11.13  -0.7  9
  2 Harding, Robert          M41 Forest, VA               11.15  -0.7  9
  3 Wiley, Sylvester         M40 Savannah, GA             11.71  -0.7  9
  4 Caine, Stanley           M42 Summerville, SC          11.82  -0.7  9
  5 Hill, Kinley             M44 Richmond, VA             11.97  -0.7  9
  6 Kayes, Lewis             M44 Huntersville, NC         12.00  -0.7  9
  7 Mayfield, James          M42 Evans, GA                12.42  -0.7  9

Event 101  M45 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Reid, Glenn              M48 Barnesville, GA          11.73  -0.5  8
  2 McDonnough, Kaestner     M47 Richmond, VA             12.61  -0.5  8
  3 Johnson, Charles         M45 Carthage, NC             12.68  -0.5  8

Event 101  M50 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Peyton, Oscar          M51 Accokeek, MD               10.99   0.8  7
  2 Searles, Anthony         M50 Charlotte, NC            11.32   0.8  7

Event 101  M55 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 McDaniel, Michael        M58 Bowie, MD                11.69   0.5  6
  2 Rogers, Owen             M57 Atlanta, GA              11.76   0.5  6
  3 Marshall, Greg           M56 Winston-Salem, NC        12.16   0.5  6
  4 Hall, Samuel             M59 Kannapolis, NC           12.45   0.5  6
  5 Liles, Joel              M58 Garner, NC               13.14   0.5  6
  6 Eskew, Bill              M59 Edenton, NC              13.66   0.5  6
  7 Yates, Roger             M57 Asheboro, NC             14.33   0.5  6

Event 101  M60 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Koontz, Robert           M60 Washington, DC           12.14  -0.7  5
  2 Mitchell, Ervin          M64 Raleigh, NC              14.00  -0.7  5

Event 101  M65 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Harrison, Marion         M65 Savannah, GA             12.69  -2.0  4
  2 Golan, Lawrence          M65 Seneca, SC               13.81  -2.0  4

Event 101  M70 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Stookey, James           M74 Dickerson, MD            13.20   0.9  3
  2 Reid, Robert             M70 Brightwood, VA           13.64   0.9  3
  3 Polevy, John             M70 Greenville, SC           14.61   0.9  3
  4 Schreiber, John          M72 Chapel Hill, NC          15.36   0.9  3

Event 101  M75 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Greenwald, Jack          M76 Seville, OH              14.61  -0.5  2

Event 101  M80 100 Meter Dash*
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bower, Raymond           M80 Pittsburgh, PA           16.34   1.0
  2 Maxwell, Ralph           M84 Richville, MN            16.59   1.0
  3 Murtos, Peter            M82 Raleigh, NC              21.23   1.0

Event 102  W35 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Richardson, Regina       W39 Clayton, NC              12.76   1.3  3
  2 Williams, Stephanie      W39 Savannah, GA             13.99   1.3  3

Event 102  W40 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Conner, Beverly          W44 Madison, TN              13.27   1.3  3
  2 McCoy, Belinda           W43 Cleveland, OH            13.54   1.3  3

Event 102  W55 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Stricklin, Carol         W59 Germantown, TN           15.65   0.4  2

Event 102  W60 100 Meter Dash*
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 MacDonald, Joy           W63 Cross Junction, VA       15.39   0.4  2
  2 Carter, Ann              W62 Aiken, SC                16.60   0.4  2
  3 Palmer, Patti            W64 Shepherdstown, WV        18.67   0.4  2

Event 102  W65 100 Meter Dash*
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lary, Audrey             W69 Frederick, MD            14.93   0.6
  2 Kea, Essie               W66 Cleveland, OH            15.31   0.6
  3 Roman, Mary              W68 Norwalk, NC              17.52   0.6

Event 000  100 Meter Dash Encore
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Unknown runner #351		                          11.06
  2 Schlindwein, Andreas     M35	                  11.71
  3 Harding, Robert 	     M40	                  11.95
  4 Hill, Kinley 	     M40	                  12.53
  5 Wiley, Sylvester 	     M40	                  12.55
  6 Kayes, Lewis 	     M40	                  12.70
  7 Johnson, Charles 	     M45	                  13.55
  8 Peyton, Oscar 	     M50	                  11.59**
  9 McDaniel, Michael 	     M55	                  12.58
 10 Marshall, Greg 	     M55	                  12.85
 11 Hall, Samuel 	     M55	                  13.34
 12 Koontz, Robert 	     M60	                  12.56
 13 Harrison, Marion 	     M65	                  13.40
 14 Reid, Robert 	     M70	                  14.50
 15 Williams, Stephanie      W35	                  15.12
 16 Stricklin, Carol 	     W55	                  16.73

Event 111  M30 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Metayer, Jimmy           M32 Coconutcreek, FL         49.44

Event 111  M35 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarsony, Chris           M36 Apex, NC                 58.69

Event 111  M40 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harding, Robert          M41 Forest, VA               53.18   1
  2 Aukward, Joseph          M43 Bethesda, MD           1:00.60   3
  3 Cousar, JR, Robert       M40 Newell, NC             1:00.76   1
  4 Mayfield, James          M42 Evans, GA              1:03.38   3

Event 111  M45 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McDuffie, Dennis         M47 Raleigh, NC            1:00.53   1
  2 Gant, Bernard            M47 Fayetteville, NC       1:02.19   3

Event 111  M55 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Rogers, Owen             M57 Atlanta, GA            1:00.05   3
  2 Binion, Ozzie            M56 Bowdon, GA             1:03.57   2
  3 Liles, Joel              M58 Garner, NC             1:05.42   2

Event 111  M65 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Golan, Lawrence          M65 Seneca, SC             1:11.03   3

Event 111  M70 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Casey             M72 Atlanta, GA            1:15.97   2

Event 111  M75 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Greenwald, Jack          M76 Seville, OH            1:32.25   2

Event 112  W55 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stricklin, Carol         W59 Germantown, TN         1:41.50   2

Event 112  W60 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stoll, Margie            W62 Nashville, TN          1:23.65
  2 Latta, Barbara           W62 Raleigh                1:59.29

Event 112  W75 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schley, Helen            W77 Meyersville, MD        2:03.78

Event 121  M40 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richardson, Greg         M40 Durham, NC            11:37.34

Event 121  M50 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Rick            M52 Wrightsville Beach,   11:30.35

Event 121  M65 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levasseur, Jerry         M66 Madison, CT            9:42.86

Event 121  M70 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hite, Jim                M70 Millen, GA            11:26.35

Event 122  W55 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitmore, Sarah          W58 Chapel Hill, NC       12:08.12

Event 122  W70 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bortell, Gloria          W72 Viera, FL             17:41.32

Event 131  M30 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Archie, Derrick          M31 Charlotte, NC            22.65  -0.1  7
  2 Metayer, Jimmy           M32 Coconutcreek, FL         22.96  -0.1  7

Event 131  M35 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Sarsony, Chris           M36 Apex, NC                 27.22  -0.1  7

Event 131  M40 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Harding, Robert          M41 Forest, VA               23.47   0.8  6
  2 Shute, Marcus            M41 Conyers, GA              23.88   0.8  6
  3 Kountze, Michael         M43 NC, NC                   24.33   0.8  6
  4 Hill, Kinley             M44 Richmond, VA             25.07   0.8  6
  5 Wiley, Sylvester         M40 Savannah, GA             25.71   0.8  6
  6 Caine, Stanley           M42 Summerville, SC          27.06   0.8  6

Event 131  M45 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Johnson, Charles         M45 Carthage, NC             27.91  -0.6  5

Event 131  M50 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Peyton, Oscar            M51 Accokeek, MD             24.26  -0.6  5
  2 Berke, Robert            M52 Wrightsville Beach,      29.22  -0.6  5

Event 131  M55 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Rogers, Owen             M57 Atlanta, GA              26.07   0.9  4
  2 Hall, Samuel             M59 Kannapolis, NC           26.94   0.9  4
  3 Marshall, Greg           M56 Winston-Salem, NC        27.19   0.9  4

Event 131  M60 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Koontz, Robert           M60 Washington, DC           26.66   1.5  3

Event 131  M65 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Harrison, Marion         M65 Savannah, GA             27.66   1.5  3
  2 Golan, Lawrence          M65 Seneca, SC               29.95   1.5  3

Event 131  M70 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Stookey, James           M74 Dickerson, MD            30.30   2.3  2
  2 Reid, Robert             M70 Brightwood, VA           30.46   2.3  2
  3 Raynor, Alan             M72 Venice, FL               33.10   2.3  2

Event 131  M75 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Greenwald, Jack          M76 Seville, OH              32.42   2.3  2

Event 131  M80 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bower, Raymond           M80 Pittsburgh, PA           37.13  -0.9
  2 Maxwell, Ralph           M84 Richville, MN            38.70  -0.9
  3 Murtos, Peter            M82 Raleigh, NC              54.15  -0.9

Event 132  W35 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Richardson, Regina       W39 Clayton, NC              30.47   1.4  2
  2 Williams, Stephanie      W39 Savannah, GA             30.86   1.4  2

Event 132  W40 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Conner, Beverly          W44 Madison, TN              29.74   1.4  2
  2 McCoy, Belinda           W43 Cleveland, OH            29.91   1.4  2

Event 132  W55 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Stricklin, Carol         W59 Germantown, TN           37.93   1.4  2

Event 132  W60 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Carter, Ann              W62 Aiken, SC                39.95   0.4
  2 Latta, Barbara           W62 Raleigh                  58.57   0.4

Event 141  M20-29 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roebling, Charles        M25 Charlotte, NC          2:29.38   4

Event 141  M40 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nearman, Steve           M44 Alexandria, VA         2:09.49   4
  2 Cousar, JR, Robert       M40 Newell, NC             2:21.88   4

Event 141  M45 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Braschwitz, Eric         M47 Cary, NC               3:16.85   3

Event 141  M50 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Miller, Larry            M51 Cary, NC               2:22.98   3

Event 141  M55 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ruffin, Ronald           M56 Detroit, MI            2:37.43   2
  2 Smith, Jay               M55 Chapel Hill, NC        2:43.12   2
  3 Lada, Tom                M58 Raleigh, NC            2:46.64   2

Event 141  M60 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamlyn, Maxwell          M63 Fuquay-Varina, NC      2:36.25

Event 141  M65 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levasseur, Jerry         M66 Madison, CT            3:06.04

Event 141  M70 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Edwin            M70 Raleigh, NC            2:59.72

Event 142  W45 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richards, Mary           W49 Atlanta, GA            2:44.01

Event 142  W50 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Babi, Dory               W51 Cary, NC               3:22.19

Event 142  W60 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latta, Barbara           W62 Raleigh                4:19.78

Event 142  W75 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Schley, Helen            W77 Meyersville, MD        5:09.32

Event M40 4X400 Relay
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Puryear, Lindsey; Baron, M40 MacGregor Downs        4:58.70
    Mike; Braschwitz, Eric;      RoadRunners
    Mansfield, Marty

Event 151  M30 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawson, Konle            M32 Lynchburg, VA             3101

Event 151  M45 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Medlin, Scott            M47 Catawba, NC               2270

Event 151  M50 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sutton, Gary             M50 NC, NC                    2810

Event 151  M55 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gainey, William          M57 Clements, MD              3271

Event 151  M60 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Russell, Thomas          M60 Marietta, GA              2777
  2 Wheeler, David           M62 Belmont, NC               2402

Event 151  M65 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, William         M68 Clemmons, NC              3348

Event 151  M70 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Feick, Ray               M72 Gilbertsville, PA         3849
  2 Garrahan, William        M74 Warwick, RI               3754
  3 Carstensen, Pay          M72 Spring Hill, FL           3635
  4 Quinn, Reed              M74 Gainesville, FL           3100

Event 151  M75 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M78 Florence, SC              2005

Event 151  M80 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stein, Jacob             M80 Louisville, KY            2550

Event 152  W60 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Carol             W64 Marietta, GA              3701

Event 152  W70 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bortell, Gloria          W72 Viera, FL                 3360
  2 Good, Sharon             W71 Silver Spring, MD         1766

Event 152  W75 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W75 Florence, SC              2847

Event 161  M45 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Bryan           M46 Aiken, SC               33.30m
  2 Medlin, Scott            M47 Catawba, NC             25.21m

Event 161  M50 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                34.81m

Event 161  M55 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Von Rohr, John           M56 Rocky Mount, NC         41.88m

Event 161  M60 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Russell, Thomas          M60 Marietta, GA            37.10m

Event 161  M65 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Twomey, Tim              M69 Charleston, SC          34.70m

Event 161  M70 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carstensen, Pay          M72 Spring Hill, FL         37.75m
  2 Feick, Ray               M72 Gilbertsville, PA       35.37m
  3 Garrahan, William        M74 Warwick, RI             32.51m
  4 Olson, Leonard           M72 Daytona Beach, FL       30.96m
  5 Quinn, Reed              M74 Gainesville, FL         28.09m
  6 Patrick, William         M74 Myrtle Beach, SC        25.79m

Event 161  M75 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M78 Florence, SC            15.54m

Event 161  M80 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stein, Jacob             M80 Louisville, KY          17.90m

Event 162  W40 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lancashire, Deb          W40 Centerberg, OH          37.98m

Event 162  W60 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Carol             W64 Marietta, GA            35.36m
  2 Katz, Roslyn             W62 Flushing, NY            25.81m

Event 162  W65 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roman, Mary              W68 Norwalk, NC             21.89m
  2 Cirulnick, Anne          W69 North Babylon, NY       18.78m
  3 Wright, Evelyn           W67 Annapolis, MD           18.60m

Event 162  W70 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Good, Sharon             W71 Silver Spring, MD        9.80m

Event 162  W75 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W75 Florence, SC            14.66m

Event 171  M30 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawson, Konle            M32 Lynchburg, VA           14.07m

Event 171  M35 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawson, Rob              M39 Clemson, SC             10.43m

Event 171  M40 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emery, Nathan            M42 Spartansburg, SC        12.16m

Event 171  M45 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Bryan           M46 Aiken, SC               12.27m
  2 Medlin, Scott            M47 Catawba, NC             10.29m
  3 Russ, Jim                M47 Charlotte, NC            9.97m

Event 171  M50 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jackson, Jed             M50 Memphis, TN             13.51m
  2 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                11.06m

Event 171  M55 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Von Rohr, John           M56 Rocky Mount, NC         11.58m
 -- Yates, Roger             M57 Asheboro, NC                ND

Event 171  M60 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steed, Thomas            M62 Pfafftown, NC           13.82m
  2 Russell, Thomas          M60 Marietta, GA            11.78m
  3 Dawson, Glenn            M61 Asheboro, NC            10.95m
  4 Litwinski, Victor        M60 MC Lean, VA             10.09m
  5 Mitchell, Ervin          M64 Raleigh, NC              8.97m

Event 171  M65 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vaughn, Gerald           M68 Charlotte, NC           13.74m
  2 Gramley, William         M68 Clemmons, NC            10.22m
  3 Mordecai, Theodore       M66 Smithfield, NC           9.81m

Event 171  M70 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosen, Leonard           M70 Salem, NH               11.81m
  2 Duncan, James            M71 Woodbury, CT            11.37m
  3 Feick, Ray               M72 Gilbertsville, PA       11.05m
  4 Condell, James           M72 Rockville, MD           10.38m
  4 Patrick, William         M74 Myrtle Beach, SC        10.38m
  6 Garrahan, William        M74 Warwick, RI             10.23m
  7 Olson, Leonard           M72 Daytona Beach, FL       10.20m
  8 Carstensen, Pay          M72 Spring Hill, FL         10.07m
  9 Quinn, Reed              M74 Gainesville, FL          9.17m
 10 Munnell, Jack            M74 Athens, GA               8.32m

Event 171  M75 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M78 Florence, SC             6.71m
  2 Waugh, William           M78 Greenville, NC           5.94m

Event 171  M80 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simmons, Chunk           M82 Charlotte, NC            8.32m
  2 Stein, Jacob             M80 Louisville, KY           5.83m

Event 172  W40 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lancashire, Deb          W40 Centerberg, OH          11.02m

Event 172  W60 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Katz, Roslyn             W62 Flushing, NY             7.56m
  2 Young, Carol             W64 Marietta, GA             7.43m
  3 Palmer, Patti            W64 Shepherdstown, WV        4.96m

Event 172  W65 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, Evelyn           W67 Annapolis, MD            8.19m
  2 Roman, Mary              W68 Norwalk, NC              7.59m
  3 Cirulnick, Anne          W69 North Babylon, NY        6.80m

Event 172  W70 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bortell, Gloria          W72 Viera, FL                7.39m
  2 MC Donald, Lavinia       W71 Chester, SC              7.09m
  3 Good, Sharon             W71 Silver Spring, MD        4.64m

Event 172  W75 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W75 Florence, SC             5.35m
  2 Matthews, Frances        W75 Liberty, NC              4.95m

Event 172  W85 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookover, Juanita       W89 Asheboro, NC             5.45m

Event 181  M30 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawson, Konle            M32 Lynchburg, VA           47.50m

Event 181  M40 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emery, Nathan            M42 Spartansburg, SC        37.90m

Event 181  M45 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Bryan           M46 Aiken, SC               34.42m
  2 Russ, Jim                M47 Charlotte, NC           31.48m
  3 Emerson, Geoff           M47 Charlotte, NC           31.38m
  4 Medlin, Scott            M47 Catawba, NC             28.89m

Event 181  M50 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                35.22m

Event 181  M55 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Von Rohr, John           M56 Rocky Mount, NC         34.40m
  2 Klare, Edward            M55 Myrtle Beach, SC        31.16m
  3 Martin, Terry            M57 Charlotte, NC           27.10m

Event 181  M60 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pratt, Larry             M62 Newark, DE              51.78m
  2 Steed, Thomas            M62 Pfafftown, NC           41.43m
  3 Dawson, Glenn            M61 Asheboro, NC            34.71m
  4 Russell, Thomas          M60 Marietta, GA            33.97m
  5 Cliette, George          M60 Durham, NC              30.28m
  6 Litwinski, Victor        M60 MC Lean, VA             30.21m
  7 MAC Donald, Charles      M61 Raleigh, NC             23.66m

Event 181  M65 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, William         M68 Clemmons, NC            37.49m
  2 Porter, Richard          M68 Sneads Ferry, NC        22.91m

Event 181  M70 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rosen, Leonard           M70 Salem, NH               35.57m
  2 Feick, Ray               M72 Gilbertsville, PA       31.62m
  3 Garrahan, William        M74 Warwick, RI             30.94m
  4 Duncan, James            M71 Woodbury, CT            30.36m
  5 Olson, Leonard           M72 Daytona Beach, FL       30.22m
  6 Patrick, William         M74 Myrtle Beach, SC        29.35m
  7 Quinn, Reed              M74 Gainesville, FL         28.66m
  8 Condell, James           M72 Rockville, MD           28.42m
  9 Munnell, Jack            M74 Athens, GA              21.55m

Event 181  M75 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M78 Florence, SC            17.32m
  2 Waugh, William           M78 Greenville, NC          15.74m

Event 181  M80 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Simmons, Chunk           M82 Charlotte, NC           23.28m
  2 Stein, Jacob             M80 Louisville, KY          19.51m

Event 182  W35 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emery, Jill              W37 Spartansburg, SC        17.13m

Event 182  W40 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lancashire, Deb          W40 Centerberg, OH          36.55m

Event 182  W55 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stricklin, Carol         W59 Germantown, TN          17.47m
  2 Hepler, Lethia           W59 Asheboro, NC            13.28m

Event 182  W60 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Carol             W64 Marietta, GA            21.35m
  2 Katz, Roslyn             W62 Flushing, NY            17.75m
  3 Palmer, Patti            W64 Shepherdstown, WV       11.33m

Event 182  W65 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, Evelyn           W67 Annapolis, MD           20.53m
  2 Cirulnick, Anne          W69 North Babylon, NY       15.75m

Event 182  W70 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MC Donald, Lavinia       W71 Chester, SC             17.01m
  2 Bortell, Gloria          W72 Viera, FL               15.64m
  3 Good, Sharon             W71 Silver Spring, MD        9.77m

Event 182  W75 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthews, Frances        W75 Liberty, NC             12.18m
  2 Snaden, Lillian          W75 Florence, SC            11.02m

Event 182  W80 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Margaret          W82 Liberty, NC             10.62m

Event 182  W85 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookover, Juanita       W89 Asheboro, NC            11.31m

Event 191  M45 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Russ, Jim                M47 Charlotte, NC           40.12m

Event 191  M50 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Michael           M50 Jacksonville, FL        65.51m
  2 Mushinski, Ray           M52 FL, FL                  53.62m
  3 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                45.22m
  4 Berke, Robert            M52 Wrightsville Beach,     35.44m

Event 191  M55 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Santangelo, Frank        M56 MT Pleasant, SC         32.49m
  2 Martin, Terry            M57 Charlotte, NC           27.43m

Event 191  M60 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenney, James            M63 White Plains, MD        44.87m
  2 Dawson, Glenn            M61 Asheboro, NC            36.79m
  3 Russell, Thomas          M60 Marietta, GA            31.46m
  4 Cliette, George          M60 Durham, NC              26.30m
  5 Litwinski, Victor        M60 MC Lean, VA             19.29m

Event 191  M65 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mordecai, Theodore       M66 Smithfield, NC          24.21m

Event 191  M70 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Duncan, James            M71 Woodbury, CT            37.36m
  2 Garrahan, William        M74 Warwick, RI             31.34m
  3 Feick, Ray               M72 Gilbertsville, PA       29.80m
  4 Quinn, Reed              M74 Gainesville, FL         25.44m
  5 Olson, Leonard           M72 Daytona Beach, FL       22.95m

Event 191  M75 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M78 Florence, SC            13.04m

Event 191  M80 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stein, Jacob             M80 Louisville, KY          12.93m

Event 192  W40 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lancashire, Deb          W40 Centerberg, OH          26.96m

Event 192  W55 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stricklin, Carol         W59 Germantown, TN          20.89m
  2 Hepler, Lethia           W59 Asheboro, NC             9.24m

Event 192  W60 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Carol             W64 Marietta, GA            17.88m
  2 Katz, Roslyn             W62 Flushing, NY            17.87m
  3 Carter, Ann              W62 Aiken, SC               15.05m
  4 Palmer, Patti            W64 Shepherdstown, WV        9.89m

Event 192  W65 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cirulnick, Anne          W69 North Babylon, NY       10.98m

Event 192  W70 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bortell, Gloria          W72 Viera, FL               19.46m
  2 MC Donald, Lavinia       W71 Chester, SC             16.20m
  3 Good, Sharon             W71 Silver Spring, MD        8.12m

Event 192  W75 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthews, Frances        W75 Liberty, NC             11.65m
  2 Snaden, Lillian          W75 Florence, SC             9.67m

Event 192  W80 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Margaret          W82 Liberty, NC              9.63m

Event 192  W85 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookover, Juanita       W89 Asheboro, NC             9.83m

Event 201  M30 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawson, Konle            M32 Lynchburg, VA           13.35m

Event 201  M45 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Bryan           M46 Aiken, SC               10.16m
  2 Medlin, Scott            M47 Catawba, NC              8.74m

Event 201  M50 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                13.28m

Event 201  M55 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Von Rohr, John           M56 Rocky Mount, NC         14.79m

Event 201  M60 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steed, Thomas            M62 Pfafftown, NC           14.55m
  2 Russell, Thomas          M60 Marietta, GA            13.90m

Event 201  M65 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Twomey, Tim              M69 Charleston, SC          13.70m
  2 Gramley, William         M68 Clemmons, NC            11.62m

Event 201  M70 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Feick, Ray               M72 Gilbertsville, PA       14.55m
  2 Garrahan, William        M74 Warwick, RI             14.52m
  3 Carstensen, Pay          M72 Spring Hill, FL         14.04m
  4 Quinn, Reed              M74 Gainesville, FL         11.91m
  5 Olson, Leonard           M72 Daytona Beach, FL       10.46m

Event 201  M75 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M78 Florence, SC             7.28m

Event 201  M80 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stein, Jacob             M80 Louisville, KY           8.29m

Event 202  W60 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Carol             W64 Marietta, GA            12.85m
  2 Katz, Roslyn             W62 Flushing, NY            10.30m

Event 202  W65 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, Evelyn           W67 Annapolis, MD           10.77m
  2 Cirulnick, Anne          W69 North Babylon, NY        7.25m

Event 202  W70 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bortell, Gloria          W72 Viera, FL                9.19m
  2 Good, Sharon             W71 Silver Spring, MD        5.86m

Event 202  W75 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W75 Florence, SC             8.25m

Event 211  M30 Other
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawson, Konle            M32 Lynchburg, VA            9.14m

Event 211  M45 Other
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Medlin, Scott            M47 Catawba, NC              6.33m

Event 211  M50 Other
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                 6.54m
  2 Sutton, Gary             M50 NC, NC                   6.21m

Event 211  M55 Other
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gainey, William          M57 Clements, MD             6.70m

Event 211  M65 Other
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Twomey, Tim              M69 Charleston, SC           5.50m

Event 211  M70 Other
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carstensen, Pay          M72 Spring Hill, FL          8.57m
  2 Feick, Ray               M72 Gilbertsville, PA        8.46m
  3 Garrahan, William        M74 Warwick, RI              6.67m
  4 Quinn, Reed              M74 Gainesville, FL          5.80m

Event 211  M75 Other
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M78 Florence, SC             4.06m

Event 211  M80 Other
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stein, Jacob             M80 Louisville, KY           3.81m

Event 212  W60 Other
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Young, Carol             W64 Marietta, GA             7.15m

Event 212  W70 Other
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bortell, Gloria          W72 Viera, FL                5.09m

Event 212  W75 Other
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W75 Florence, SC             5.18m

Event 221  M30 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bryant, Jason            M31 Elkin, NC                3.35m

Event 221  M40 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Haire, Topp              M41 Charlotte, NC               NH

Event 221  M45 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Magerkurth, Brian        M46 Hickory, NC              3.51m
  2 Rhyne, Tim               M49 Catawba, NC              3.35m
  3 Versteeg, Russ           M47 Norwich, CT              3.20m

Event 221  M50 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Struble, Vincent         M54 Raleigh, NC              4.04m
  2 Berke, Robert            M52 Wrightsville Beach,      3.51m

Event 221  M55 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitsit, Grady           M57 Raleigh, NC              3.20m

Event 221  M65 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goode, Taylor            M68 NC, NC                   2.90m
  2 Southerlan, Bob          M66 Cookeville, TN           1.98m

Event 221  M70 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Condell, James           M72 Rockville, MD            2.29m
  2 Rider, David             M74 Englewood, FL            2.13m
  3 McDaniels, Russel        M73 Virginia Beach, VA       1.98m
  4 Besase, Tony             M70 Virginia Beach, VA      J1.98m

Event 222  W60 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MacDonald, Joy           W63 Cross Junction, VA       2.29m

Event 231  M35 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Schlindwein, Andreas     M38 Bellheim, Germany        6.85m  -0.4
  2 Pauling, Ted             M38 Raleigh, NC              5.43m   NWI
  3 McKenzie, John           M39 Wheaton, MD              5.34m  -1.5

Event 231  M40 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kayes, Lewis             M44 Huntersville, NC         5.33m  -0.3

Event 231  M45 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Whitted, Thurman         M45 Greenville, NC           4.88m  -1.8
  2 Reid, Glenn              M48 Barnesville, GA          4.64m   0.2

Event 231  M55 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 McDaniel, Michael        M58 Bowie, MD                5.41m  -1.4
  2 Marshall, Greg           M56 Winston-Salem, NC        4.93m   0.8
  3 Crockett, Roger          M56 Glasgow, VA              4.84m  -0.3
  4 Liles, Joel              M58 Garner, NC               4.63m  -0.6
  5 Martin, Terry            M57 Charlotte, NC            4.45m  -0.2
  6 Yates, Roger             M57 Asheboro, NC             3.85m   1.6

Event 231  M60 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kenney, James            M63 White Plains, MD         4.79m   NWI
  2 Edwards, Johnny          M62 Seattle, WA              3.00m   1.7

Event 231  M65 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Mordecai, Theodore       M66 Smithfield, NC           3.40m   0.4

Event 231  M70 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stookey, James           M74 Dickerson, MD            4.37m   NWI
  2 Polevy, John             M70 Greenville, SC           4.02m  -0.7
  3 Besase, Tony             M70 Virginia Beach, VA       3.86m   0.1
  4 Raynor, Alan             M72 Venice, FL               3.51m   0.5
  5 Schreiber, John          M72 Chapel Hill, NC          3.41m  -1.7
  6 Rider, David             M74 Englewood, FL            3.37m  +0.0
  7 Yoder, Glenn             M70 Winston-Salem, NC        3.30m  -0.3
  7 Condell, James           M72 Rockville, MD            3.30m   0.1

Event 231  M80 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M84 Richville, MN            2.89m   0.8

Event 232  W35 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Richardson, Regina       W39 Clayton, NC              5.29m  -0.4

Event 232  W55 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stricklin, Carol         W59 Germantown, TN           3.29m  -0.5

Event 232  W65 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lary, Audrey             W69 Frederick, MD            3.53m  -0.3
  2 Wright, Evelyn           W67 Annapolis, MD            3.36m   0.6

Event 232  W70 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bortell, Gloria          W72 Viera, FL                2.66m   0.5

Event 232  W75 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 McDaniels, Leonore       W76 Virginia Beach, VA       2.70m   NWI

Event 241  M35 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gatt, Andrew             M35 Raleigh, NC              1.85m

Event 241  M45 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williamson, Mark         M46 Durham, NC               1.85m
  2 Russ, Jim                M47 Charlotte, NC            1.60m
  3 Whitted, Thurman         M45 Greenville, NC           1.55m
  4 Reid, Glenn              M48 Barnesville, GA          1.45m

Event 241  M50 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Richard          M51 Yuma, AZ                 1.35m
  2 Walker, Michael          M54 Memphis, TN              1.30m

Event 241  M55 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Terry            M57 Charlotte, NC            1.30m
  2 Liles, Joel              M58 Garner, NC               1.25m

Event 241  M60 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cliette, George          M60 Durham, NC               1.25m

Event 241  M65 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Southerlan, Bob          M66 Cookeville, TN           1.25m
  2 Gramley, William         M68 Clemmons, NC             1.20m
  3 Medley, Bob              M69 Kinston, NC             J1.20m

Event 241  M70 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yoder, Glenn             M70 Winston-Salem, NC        1.30m
  2 Condell, James           M72 Rockville, MD            1.25m
  3 Raynor, Alan             M72 Venice, FL               1.20m
  4 Besase, Tony             M70 Virginia Beach, VA      J1.20m
  5 McDaniels, Russel        M73 Virginia Beach, VA       1.15m
  6 Rider, David             M74 Englewood, FL            1.10m

Event 241  M80 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M84 Richville, MN            1.15m

Event 242  W55 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Stricklin, Carol         W59 Germantown, TN              NH

Event 242  W65 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, Evelyn           W67 Annapolis, MD            1.20m
  2 Kea, Essie               W66 Cleveland, OH            1.10m

Event 242  W75 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDaniels, Leonore       W76 Virginia Beach, VA       1.10m

Event 251  M45 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Battle, Marcus           M45 Silver Spring, MD       11.92m  -0.4

Event 251  M55 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Crockett, Roger          M56 Glasgow, VA              9.90m  -0.7

Event 251  M60 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kenney, James            M63 White Plains, MD         8.69m   0.4
  2 Edwards, Johnny          M62 Seattle, WA              6.62m  -2.7

Event 251  M70 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stookey, James           M74 Dickerson, MD            9.08m  -0.4
  2 Raynor, Alan             M72 Venice, FL               7.26m  -0.8
  3 Yoder, Glenn             M70 Winston-Salem, NC        6.45m   2.6

Event 251  M80 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M84 Richville, MN            5.02m   1.0

Event 252  W35 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Richardson, Regina       W39 Clayton, NC             11.37m   1.0

Event 252  W60 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Carter, Ann              W62 Aiken, SC                6.46m   0.4

Event 252  W65 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lary, Audrey             W69 Frederick, MD            8.02m  -0.7
  2 Wright, Evelyn           W67 Annapolis, MD            6.70m   0.8

Event 252  W70 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Bortell, Gloria          W72 Viera, FL                5.24m   0.8

Event 261  M50 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hubbartt, Steve          M52 Hiram, GA           2:11:28.8h
 -- Spell, Danny             M54 Dunn, NC                   DNF

Event 261  M55 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fredericks, John         M56 Orlando, FL         2:06:03.8h

Event 261  M60 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Squier, William          M61 Raleigh, NC         2:19:42.1h

Event 261  M65 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Looser, Heinrich         M65 Greenville, SC      2:16:27.8h
  2 Bayer, Peter             M65 Jupiter, FL         2:21:16.8h

Event 261  M70 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hustace, Cedric          M70 Evansville, IN      2:24:46.5h
  2 Holsti, Ole              M70 Chapel Hill, NC     2:31:08.5h
  3 Briggs, Andrew           M72 Butner, NC          2:33:21.0h
  4 Solis, George            M72 Los Angeles, CA     2:47:12.1h

Event 261  M75 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mimm, Robert             M79 Willingboro, NJ     2:30:07.8h

Event 262  W75 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Hamilton, Terry          W76 Greensboro, NC             DNF

Event 271  M50 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hubbartt, Steve          M52 Hiram, GA           1:02:51.1h
  2 Spell, Danny             M54 Dunn, NC            1:06:09.8h

Event 271  M55 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fredericks, John         M56 Orlando, FL         1:00:34.1h

Event 271  M60 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Squier, William          M61 Raleigh, NC         1:07:23.5h
  2 Baker, Bobby             M61 Kingsport, TN       1:19:38.8h

Event 271  M65 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Looser, Heinrich         M65 Greenville, SC      1:07:27.6h
  2 Bayer, Peter             M65 Jupiter, FL         1:09:48.0h

Event 271  M70 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hustace, Cedric          M70 Evansville, IN      1:11:56.6h
  2 Holsti, Ole              M70 Chapel Hill, NC     1:14:58.4h
  3 Solis, George            M72 Los Angeles, CA     1:17:47.7h
  3 Briggs, Andrew           M72 Butner, NC          1:17:47.7h
  5 Munnell, Jack            M74 Athens, GA          1:29:48.9h

Event 271  M75 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mimm, Robert             M79 Willingboro, NJ     1:15:22.5h

Event 272  W40 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aragon, Teresa           W43 Santa FE, NM        1:00:49.6h

Event 272  W75 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamilton, Terry          W76 Greensboro, NC      1:29:56.7h

* The 100m times above represent results for approximately 94 meters due
to an error in placing the start line.
** M50 meet record