Licensed to Southeastern US Masters T&F Championship      Hy-Tek's Meet Manager
               SOUTHEASTERN MASTERS 2008 - 5/2/2008 to 5/3/2008
                                  Raleigh, NC
                                    Results

Event 11  M45 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Bryan           M49 Aiken, SC                 2891
  2 Jones, Ray               M47 Forest, VA                1210

Event 11  M50 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baty, Jeffrey            M53 Piedmont, SC              3398
  2 MACKERSIE, John          M54 Athens, TN                2771

Event 11  M60 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gainey, William          M61 Clements, MD              3660

Event 11  M65 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cahners, Robert          M65 Naples, NC                4069
  2 Valle, Michael           M67 Hillsborough, NC          3934

Event 11  M70 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, William         M72 Clemmons, NC              3485
  2 McDonald, Jack           M70 Baltimore, MD             3026
  3 French, Ernest           M73 Rockhill, TN              2129

Event 11  M75 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrahan, William        M78 Narragansett, RI          3608
  2 Carstensen, Pay          M76 Spring Hill, VA           3250
  3 Levesque, Donald         M76 Loudon, NH                2521

Event 11  M80 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bergenback, Richard      M81 Chattanooga, TN           2327
  2 Snaden, Bill             M82 Florence, SC              2133

Event 11  M85 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Power-Waters, Brian      M85 Church Hill, MD           3082

Event 12  W55 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W59 St. Louis, MO             3601
  2 Arbelbide, Cindy Lea     W58 Front Royal, VA           2706

Event 12  W75 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W76 New Oxford, PA            3885
  2 Snaden, Lillian          W79 Florence, SC              2552
  3 Good, Sharon             W75 Silver Spring, MD         1965

Event 22  W65 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carter, Ann              W66 Aiken, SC                 2032

Event 31  M40 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Havill, Mike             M44 Louisville, KY            2348

Event 31  M45 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roberts, Franklin        M49 Raleigh, NC               1901

Event 31  M50 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Winkel, Stephen          M50 Germantown, TN            3609
  2 Wells, Jameson           M51 Charlotte, NC             2584
  3 Saul, Bob                M50 Amherst, MA               2493
  4 Rumble, Kevin            M54 Marshall, NC              2336
  5 Adams, John              M52 Blue Springs, MO          2104

Event 31  M55 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waltermann, Stefan       M58 Hickory, NC               2705
  2 Watson, Richard          M55 Yuma, AZ                  2405
  3 Bernard, Charles         M59 Athens, GA                1874
  4 Roebuck II, Garland      M57 Dunn, NC                  1619

Event 31  M70 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Southerlan, Robert       M70 Cookeville, TN            2351
  2 Mordecai, Theodore       M70 Smithfield, NC            2281

Event 41  M35 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whatley, Randy           M39 Aynor, SC             16:44.20

Event 41  M50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chantry, Stephen         M53 Williamsburg, VA      10:10.47
  2 Howe, George             M52 Raleigh, NC           11:54.07
  3 Peterson, Robert         M54 College Park, MD      12:12.31
  4 Putnam, Zeph             M54 Fuquay Varina, NC     13:18.98
  5 Braschwitz, Eric         M51 Cary, NC              15:28.43

Event 41  M55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Mike           M55 Cary, NC              14:03.17

Event 41  M60 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lada, Tom                M62 Raleigh, NC           13:48.11
  2 Yates, William           M62 Raleigh, NC           26:11.97

Event 41  M70 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Edwin            M74 Raleigh, NC           12:59.22
  2 Hite, Jim                M73 Millen, GA            17:49.34

Event 42  W40 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bogardus, Rima           W43 Cary, NC              13:32.06

Event 42  W45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Willis, Katherine        W45 Canada, NC            13:15.56

Event 42  W50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mullis Dubow, Trenice    W54 Tucker, GA            13:20.11

Event 42  W65 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelsohn, Marie-Louise W66 New York, NY          13:13.66
  2 Stoll, Margie            W66 Nashville, TN         14:00.51
  3 Latta, Barbara           W66 Raleigh, NC           18:01.86

Event 42  W70 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hodges-Hite, Joyce       W71 Millen, GA            22:01.51

Event 51  M45 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, James             M47 Franklin, TN            10.43m

Event 51  M50 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MACKERSIE, John          M54 Athens, TN               6.73m

Event 51  M55 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watson, Richard          M55 Yuma, AZ                 6.52m

Event 51  M60 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clayton, Lemuel          M61 Kernersville, NC         6.73m

Event 51  M65 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cahners, Robert          M65 Naples, NC               8.49m
  2 Valle, Michael           M67 Hillsborough, NC         7.22m

Event 51  M70 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, William         M72 Clemmons, NC             7.46m
  2 French, Ernest           M73 Rockhill, TN             5.66m

Event 51  M75 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carstensen, Pay          M76 Spring Hill, VA          6.50m
  2 Levesque, Donald         M76 Loudon, NH               5.49m

Event 51  M80 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M82 Florence, SC             4.84m

Event 52  W55 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W59 St. Louis, MO            8.74m
  2 Arbelbide, Cindy Lea     W58 Front Royal, VA          6.44m

Event 52  W75 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W79 Florence, SC             6.51m
  2 Krug, Gloria             W76 New Oxford, PA           6.44m

Event 61  M35 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whatley, Randy           M39 Aynor, SC             12:44.65

Event 61  M45 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Porter, Stanley          M48 Winston-Salem, NC     12:52.32

Event 61  M50 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hackney, Tony            M52 Hillsborough, NC       8:45.07

Event 61  M65 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dubow, Joel              M65 Andalusia, PA         10:37.17

Event 61  M70 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Copeland, Terry          M70 Frederick, MD         12:44.57

Event 61  M75 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Briggs, Andrew           M76 Butner, NC            11:35.15

Event 62  W30 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mosely, Christy          W32 Germantown, TN        12:58.46

Event 62  W45 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fincher, Katherine       W49 Asheville, NC         11:22.86

Event 62  W50 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sweazey, Nanci           W52 Mississauga, OH        9:01.35

Event 62  W65 1 Mile Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lavigne, Yvette          W68 Los Angeles, CA       11:34.40

Event 71  M45 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Postlmayr, Todd          M46 Greensboro, NC           3.35m
 -- Haire, Jeffrey           M45 Charlotte, NC               NH

Event 71  M50 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rhyne, Tim               M52 Catawba, NC              3.05m
 -- Magerkurth, Brian        M50 Deerfield, IL               NH
 -- Parham, Thad             M54 Lumberton, NC               NH

Event 71  M55 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Struble, Vincent         M58 Raleigh, NC              3.66m
  2 Dye, Johnnie             M58 West Union, SC           3.20m

Event 71  M60 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whitsit, Grady           M61 Raleigh, NC              3.05m
 -- Johnston, Joe            M64 Apopka, FL                  NH

Event 71  M70 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goode, Taylor            M72 Newport News, VA         3.05m
  2 Southerlan, Robert       M70 Cookeville, TN           1.83m

Event 81  M35 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Uren, Mark               M36 Winston-Salem, NC     39:54.39

Event 81  M45 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, John           M46 Pfafftown, NC         37:36.54
  2 Gibbs, Bill              M48 Winston Salem, NC     38:57.23

Event 81  M50 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Peterson, Robert         M54 College Park, MD      44:39.26
  2 McGaha, Martin           M51 Apex, NC              46:39.79

Event 81  M55 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jochum, Mark             M55 Bratenahl, OH         54:24.44

Event 82  W65 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stoll, Margie            W66 Nashville, TN         53:17.84

Event 91  M35 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whatley, Randy           M39 Aynor, SC             41:30.34

Event 91  M45 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leachman, Nichael        M49 Savannah, GA          35:20.64

Event 91  M55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spell, Danny             M58 Dunn, NC              32:19.43

Event 91  M65 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Epperson, James          M68 Salisbury, NC         32:36.91
  2 Dubow, Joel              M65 Andalusia, PA         32:38.44

Event 91  M70 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Copeland, Terry          M70 Frederick, MD         41:13.59

Event 92  W40 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garson, Rebecca          W43 Afton, VA             29:17.02

Event 92  W45 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fincher, Katherine       W49 Asheville, NC         35:48.07

Event 92  W65 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Lavigne, Yvette          W68 Los Angeles, CA             DQ

Event 101  M40 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kurdys, Sean             M41 Raleigh, NC           18:25.35

Event 101  M50 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Stanly          M51 Catawba, NC           18:36.57
  2 Peterson, Robert         M54 College Park, MD      20:46.94
  3 Merkel, Bill             M52 Durham, NC            22:06.83

Event 101  M55 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moss, Gary               M57 Raleigh, NC           18:24.71
  2 Spell, Danny             M58 Dunn, NC              30:39.98

Event 101  M60 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Conroy, Stephen          M63 Manhasset, NY         21:48.79
  2 Levin, Mel               M60 Raleigh, NC           23:07.01

Event 101  M70 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hite, Jim                M73 Millen, GA            31:29.83

Event 102  W55 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomason, Julie          W59 Ardmore, AL           28:22.97

Event 102  W65 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stoll, Margie            W66 Nashville, TN         24:07.82

Event 111  M45 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 McCloud, Dexter          M47 Norcross, GA             15.61   0.5  3
  2 Jones, Michael           M48 Durham, NC               18.30   0.5  3

Event 111  M60 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Binion, Ozzie            M60 Bowdon, GA               16.56   0.1  2

Event 111  M75 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
 -- Schreiber, John          M76 Mebane, NC                  DQ   NWI

Event 121  M35 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Whatley, Randy           M39 Aynor, SC              8:39.94

Event 121  M45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sigmon, Alan             M48 Hickory, NC            5:50.87

Event 121  M50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chantry, Stephen         M53 Williamsburg, VA       5:00.82
  2 Samaha, Richard          M50 Williamsburg, VA       5:08.06
  3 Stewart, Stanly          M51 Catawba, NC            5:39.22
  4 Merkel, Bill             M52 Durham, NC             6:24.31

Event 121  M55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Jay               M59 Chapel Hill, NC        5:54.52
  2 Tillery, John            M57 Charlotte, NC          6:00.89

Event 121  M60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rich, James              M60 Asheboro, NC           6:01.92
  2 Conroy, Stephen          M63 Manhasset, NY          6:32.48
  4 Yates, William           M62 Raleigh, NC           13:12.66

Event 121  M70 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Edwin            M74 Raleigh, NC            6:29.36

Event 122  W45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Willis, Katherine        W45 Canada, NC             6:40.45

Event 122  W50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mullis Dubow, Trenice    W54 Tucker, GA             6:38.04

Event 122  W65 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stoll, Margie            W66 Nashville, TN          7:16.85
  2 Latta, Barbara           W66 Raleigh, NC            9:11.59
  3 Staab, Angela            W65 Reidsville, NC        10:04.39

Event 122  W70 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W71 Fayetteville, GA       7:16.06
  2 Hodges-Hite, Joyce       W71 Millen, GA            10:43.26

Event 131  M45 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jones, Michael           M48 Durham, NC             1:04.46   2

Event 131  M50 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Swindlehurst, Gregg      M52 Charlotte, NC          1:08.47   2

Event 132  M60 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Binion, Ozzie            M60 Bowdon, GA               49.60

Event 132  M75 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fee, Earl                M79 Mississauga, OH          59.70

Event 151  M30 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Owens, Earl              M34 Winterville, NC          11.41   NWI  6

Event 151  M35 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Peete, Tecumseh          M37 Lilburn, GA              11.50   NWI  6
  2 Jacobs, Rouchinet        M35 Charlotte, NC            11.62   NWI  6
  3 Lizama, David            M39 Midlathian, VA           11.65   NWI  6

Event 151  M45 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jones, Michael           M48 Durham, NC               12.58   1.3  5
  2 Kayes, Mike              M48 Huntersville, NC         12.88   1.3  5

Event 151  M50 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 McDonnough, Kaestner     M51 Richmond, VA             12.70  -0.7  4
  2 Swindlehurst, Gregg      M52 Charlotte, NC            13.32  -0.7  4
  3 Morgan, Edrin            M52 Virginia Beach, VA       13.51  -0.7  4

Event 151  M55 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Peyton, Oscar            M55 Accokeek, MD             11.76  -0.7  4
  2 Bryant, N                M58 VA, VA                   12.88  -0.7  4
  3 Spencer, Martin          M56 Smyrna, GA               13.57  -0.7  4
  4 Klotz, Peter             M55 York, PA                 13.95  -0.7  4

Event 151  M60 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Allie, Charles           M60 Pittsburgh, PA           12.70  -0.5  3
  2 Hall, Samuel             M63 Kannapolis, NC           13.59  -0.5  3
  3 Liles, Joel              M62 Garner, NC               14.17  -0.5  3
  4 Moon, Richard            M61 Charlottesville, VA      15.16  -0.5  3
  5 Yates, William           M62 Raleigh, NC              21.12  -0.5  3

Event 151  M65 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Mitchell, SR, Ervin      M68 Raleigh, NC              15.03  -0.5  3
  2 Fuhrman, Robert          M66 Elizabeth City, NC       15.86  -0.5  3

Event 151  M70 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Burch, William           M71 Sumter, SC               15.08  -0.6  2
  2 French, Ernest           M73 Rockhill, TN             19.28  -0.6  2

Event 151  M75 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Schreiber, John          M76 Mebane, NC               17.36  -0.6  2
  2 Greco, Lawrence          M79 Arden, NC                18.50  -0.6  2
  3 Watson, Vernon           M78 Holly Springs, NC        19.97  -0.6  2

Event 151  M80 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Greenwald, Jack          M80 Seville, OH              16.82   1.1
  2 Daprano, William         M81 Fayetteville, GA         17.97   1.1
  3 Bower, Ray               M84 Pgh, PA                  18.64   1.1

Event 152  W40 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Roux, Maryline           W41 Davidson, NC             13.65   1.8

Event 152  W60 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Raschker, Phil           W61 Marietta, GA             14.00   1.8

Event 152  W65 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Carter, Ann              W66 Aiken, SC                18.48   1.8

Event 152  W70 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jordan, Barbara          W72 South Burlington, V      16.02   1.8
  2 Lary, Audrey             W73 Frederick, MD            16.69   1.8

Event 161  M30 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bullard, Leon            M34 Raleigh, NC              51.44   6

Event 161  M35 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Jacobs, Rouchinet        M35 Charlotte, NC            53.71   6
  2 Reutter, Jason           M35 Greensboro, NC           57.20   6
  3 Whatley, Randy           M39 Aynor, SC              1:38.17   6

Event 161  M45 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Paul              M45 Lawrenceville, GA        55.16   6

Event 161  M50 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Winkel, Stephen          M50 Germantown, TN           58.71   5
  2 Morgan, Edrin            M52 Virginia Beach, VA       59.23   5
  3 Swindlehurst, Gregg      M52 Charlotte, NC          1:00.91   5
  4 Farmer, Fred             M52 Knoxville, TN          1:08.67   5

Event 161  M55 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bryant, N                M58 VA, VA                 1:00.25   4
  2 Tillery, John            M57 Charlotte, NC          1:09.17   4
 -- Harper, Turran           M56 Southfield, MI             DNF   4

Event 161  M60 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Allie, Charles           M60 Pittsburgh, PA           56.45   3
  2 Binion, Ozzie            M60 Bowdon, GA             1:04.03   3
  3 Liles, Joel              M62 Garner, NC             1:05.26   3
  4 Moon, Richard            M61 Charlottesville, VA    1:06.23   3
  5 Waite, Tom               M60 Elizabeth City, NC     1:13.91   3
  6 Yates, William           M62 Raleigh, NC            2:32.35   3

Event 161  M65 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 McDonald, Maurice        M67 Chapel Hill, NC        1:06.66   2
  2 Swann, Randall           M68 Raleigh, NC            1:12.75   2
  3 Lawson, Blaine           M66 Stony Brook, NY        1:18.44   2

Event 161  M70 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Southerlan, Robert       M70 Cookeville, TN         1:31.50   2
  2 Copeland, Terry          M70 Frederick, MD          1:44.23   2

Event 162  W40 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roux, Maryline           W41 Davidson, NC           1:03.61   2

Event 162  W50 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sweazey, Nanci           W52 Mississauga, OH        1:22.18   2

Event 162  W65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latta, Barbara           W66 Raleigh, NC            1:55.49
  2 Staab, Angela            W65 Reidsville, NC         1:57.52

Event 162  W70 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W71 Fayetteville, GA       1:26.43

Event 171  M50 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chantry, Stephen         M53 Williamsburg, VA      11:45.12

Event 172  M60 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Weiner, Robert           M61 Accokeek, MD           9:24.63

Event 173  W65 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelsohn, Marie-Louise W66 New York, NY           9:25.79

Event 181  M30 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Owens, Earl              M34 Winterville, NC          23.19   0.1  8

Event 181  M35 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Peete, Tecumseh          M37 Lilburn, GA              23.87   0.1  8
  2 Lizama, David            M39 Midlathian, VA           24.30   0.1  8
  3 Miller, John             M37 Durham, NC               25.02   0.1  8

Event 181  M45 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 McCloud, Dexter          M47 Norcross, GA             24.41   2.0  7
  2 Brown, Paul              M45 Lawrenceville, GA        24.83   2.0  7
  3 Jones, Michael           M48 Durham, NC               25.58   2.0  7
  4 Kayes, Mike              M48 Huntersville, NC         26.64   2.0  7

Event 181  M50 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 McDonnough, Kaestner     M51 Richmond, VA             25.81   0.5  6
  2 Winkel, Stephen          M50 Germantown, TN           26.81   0.5  6
  3 Swindlehurst, Gregg      M52 Charlotte, NC            27.07   0.5  6
  4 Morgan, Edrin            M52 Virginia Beach, VA       27.26   0.5  6

Event 181  M55 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Peyton, Oscar            M55 Accokeek, MD             23.93  -7.3  5
  2 Spencer, Martin          M56 Smyrna, GA               27.90  -7.3  5
  3 Klotz, Peter             M55 York, PA                 28.01  -7.3  5

Event 181  M60 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Allie, Charles           M60 Pittsburgh, PA           25.22   NWI  4
  2 Hall, Samuel             M63 Kannapolis, NC           27.90   NWI  4
  3 Liles, Joel              M62 Garner, NC               28.70   NWI  4
  4 Binion, Ozzie            M60 Bowdon, GA               29.26   NWI  4
  5 Waite, Tom               M60 Elizabeth City, NC       32.33   NWI  4

Event 181  M65 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Lawson, Blaine           M66 Stony Brook, NY          33.72   0.3  3

Event 181  M70 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Southerlan, Robert       M70 Cookeville, TN           41.14   NWI  2

Event 181  M75 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Greco, Lawrence          M79 Arden, NC                45.36   NWI  2

Event 181  M80 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Greenwald, Jack          M80 Seville, OH              36.32   NWI
  2 Bower, Ray               M84 Pgh, PA                  41.27   NWI

Event 182  W40 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Roux, Maryline           W41 Davidson, NC             27.85   NWI  2

Event 182  W50 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Sweazey, Nanci           W52 Mississauga, OH          36.56   NWI  2

Event 182  W65 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Staab, Angela            W65 Reidsville, NC           52.16   NWI  2
  2 Latta, Barbara           W66 Raleigh, NC              58.03   NWI  2

Event 182  W70 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Jordan, Barbara          W72 South Burlington, V      35.09   NWI
  2 Lary, Audrey             W73 Frederick, MD            35.64   NWI
  3 Daprano, Jeanne          W71 Fayetteville, GA         37.86   NWI

Event 191  M40 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stone, Jonathan          M41 Manchester, MO         2:11.74   4

Event 191  M45 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Sigmon, Alan             M48 Hickory, NC            2:34.88   4

Event 191  M50 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Chantry, Stephen         M53 Williamsburg, VA       2:15.98   3
  2 Samaha, Richard          M50 Williamsburg, VA       2:21.78   3
  3 McGaha, Martin           M51 Apex, NC               2:33.88   3
  4 Braschwitz, Eric         M51 Cary, NC               3:26.64   3

Event 191  M55 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Jay               M59 Chapel Hill, NC        2:38.54   3
  2 Tillery, John            M57 Charlotte, NC          2:38.96   3

Event 191  M60 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Abels, J.A.              M64 Papillion, NE          2:40.18   2
  2 Waite, Tom               M60 Elizabeth City, NC     2:59.66   2
  4 Yates, William           M62 Raleigh, NC            5:46.01   2

Event 191  M65 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDonald, Maurice        M67 Chapel Hill, NC        2:45.19
  2 Swann, Randall           M68 Raleigh, NC            2:50.71

Event 191  M70 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Edwin            M74 Raleigh, NC            2:52.99

Event 192  W45 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Szymkowski, Mary         W45 Cary, NC               2:52.95
  2 Willis, Katherine        W45 Canada, NC             3:09.90

Event 192  W65 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latta, Barbara           W66 Raleigh, NC            4:25.44
  2 Staab, Angela            W65 Reidsville, NC         4:43.05

Event 201  M45 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, James             M47 Franklin, TN            38.89m

Event 201  M50 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MACKERSIE, John          M54 Athens, TN              32.21m

Event 201  M55 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomason, Steven         M58 Ardmore, AL             40.53m
  2 Watson, Richard          M55 Yuma, AZ                35.53m

Event 201  M60 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clayton, Lemuel          M61 Kernersville, NC        27.41m
  2 Dorosewicz, Stephen      M60 Fredericksburg, VA      23.33m

Event 201  M65 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cahners, Robert          M65 Naples, NC              42.14m

Event 201  M70 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, William         M72 Clemmons, NC            33.53m
  2 French, Ernest           M73 Rockhill, TN            28.10m

Event 201  M75 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carstensen, Pay          M76 Spring Hill, VA         24.83m
  2 Garrahan, William        M78 Narragansett, RI        24.77m

Event 201  M80 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M82 Florence, SC            16.87m

Event 201  M85 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Power-Waters, Brian      M85 Church Hill, MD         16.58m

Event 202  W55 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W59 St. Louis, MO           37.69m
  2 Arbelbide, Cindy Lea     W58 Front Royal, VA         23.85m

Event 202  W75 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W76 New Oxford, PA          17.13m
  2 Snaden, Lillian          W79 Florence, SC            11.42m

Event 211  M40 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilkerson, John          M40 Greensboro, NC          11.65m

Event 211  M45 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emery, Nathan            M46 Spartanburg, SC         12.37m
  2 Brown, James             M47 Franklin, TN            11.57m

Event 211  M50 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baer, Chuck              M53 Evans, GA               13.44m
  2 MACKERSIE, John          M54 Athens, TN              12.30m
  3 Smith, Carr              M51 Hillsborough, NC        10.76m

Event 211  M55 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomason, Steven         M58 Ardmore, AL             12.73m
  2 Linker, Dan              M58 Hickory, NC             11.21m
  3 Watson, Richard          M55 Yuma, AZ                10.52m

Event 211  M60 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sasser, Glenn            M64 Hampstead, NC           12.48m
  2 Chandler, Dennis         M60 Danby, VT               11.25m
  3 Dorosewicz, Stephen      M60 Fredericksburg, VA       7.73m

Event 211  M65 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenney, James            M67 White Plains, MD        10.60m
  2 Reese, Malcolm           M65 Cary, NC                10.52m
  3 Mitchell, SR, Ervin      M68 Raleigh, NC              9.85m

Event 211  M70 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vaughn, Gerald           M72 Charlotte, NC           14.10m
  2 Gramley, William         M72 Clemmons, NC            10.56m
  3 French, Ernest           M73 Rockhill, TN             9.31m

Event 211  M75 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dickman, Clifford        M78 Richmond, IN             8.84m
  2 Garrahan, William        M78 Narragansett, RI         8.72m

Event 211  M80 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M82 Florence, SC             7.14m
  2 Waugh, William           M82 Greenville, NC           6.59m

Event 211  M85 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Power-Waters, Brian      M85 Church Hill, MD          7.29m

Event 212  W55 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W59 St. Louis, MO           10.71m
  2 Arbelbide, Cindy Lea     W58 Front Royal, VA          9.11m

Event 212  W75 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W76 New Oxford, PA           7.17m
  2 Snaden, Lillian          W79 Florence, SC             5.27m
  3 Good, Sharon             W75 Silver Spring, MD        4.06m

Event 221  M40 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wilkerson, John          M40 Greensboro, NC          30.11m

Event 221  M45 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emery, Nathan            M46 Spartanburg, SC         37.23m
  2 Porter, Stanley          M48 Winston-Salem, NC       22.67m

Event 221  M50 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baer, Chuck              M53 Evans, GA               45.13m
  2 MACKERSIE, John          M54 Athens, TN              30.69m

Event 221  M55 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomason, Steven         M58 Ardmore, AL             41.55m
  2 Beach, Robert            M59 Blacksburg, VA          37.11m
  3 Watson, Richard          M55 Yuma, AZ                34.59m
  4 Linker, Dan              M58 Hickory, NC             31.26m
  5 Waltermann, Stefan       M58 Hickory, NC             30.50m

Event 221  M60 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sasser, Glenn            M64 Hampstead, NC           35.60m
  2 Chandler, Dennis         M60 Danby, VT               33.51m
  3 Dorosewicz, Stephen      M60 Fredericksburg, VA      25.48m

Event 221  M65 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reese, Malcolm           M65 Cary, NC                35.19m
  2 Kenney, James            M67 White Plains, MD        34.22m
  3 Mitchell, SR, Ervin      M68 Raleigh, NC             28.62m
  4 Macdonald, Charles       M65 Raleigh, NC             23.03m

Event 221  M70 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, William         M72 Clemmons, NC            39.23m
  2 French, Ernest           M73 Rockhill, TN            27.10m

Event 221  M75 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrahan, William        M78 Narragansett, RI        28.12m
  2 Dickman, Clifford        M78 Richmond, IN            20.15m

Event 221  M80 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M82 Florence, SC            15.68m
  2 Waugh, William           M82 Greenville, NC          12.59m

Event 221  M85 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Power-Waters, Brian      M85 Church Hill, MD         19.30m

Event 222  W55 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W59 St. Louis, MO           29.11m
  2 Arbelbide, Cindy Lea     W58 Front Royal, VA         22.37m

Event 222  W65 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carter, Ann              W66 Aiken, SC               15.62m

Event 222  W75 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W76 New Oxford, PA          17.20m
  2 Snaden, Lillian          W79 Florence, SC             9.85m
  3 Good, Sharon             W75 Silver Spring, MD        8.80m

Event 231  M20-29 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Flicker, Barry           M29 Spartanburg, SC         59.78m

Event 231  M40 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stone, Jonathan          M41 Manchester, MO          41.71m
  2 Boyce, Curtis            M43 Apex, NC                31.75m

Event 231  M45 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bradstock, Roald         M45 Atlanta, GA             63.32m
  2 Porter, Stanley          M48 Winston-Salem, NC       36.11m

Event 231  M55 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waltermann, Stefan       M58 Hickory, NC             33.01m

Event 231  M60 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Santangelo, Francis      M60 Charleston, SC          33.37m
  2 Chandler, Dennis         M60 Danby, VT               33.06m
  3 Waite, Tom               M60 Elizabeth City, NC      25.26m

Event 231  M65 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenney, James            M67 White Plains, MD        41.39m
  2 Turner, James            M68 Alpharetta, GA          30.62m

Event 231  M70 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 French, Ernest           M73 Rockhill, TN            23.24m

Event 231  M75 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrahan, William        M78 Narragansett, RI        26.35m

Event 231  M80 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, William         M81 Fayetteville, GA        25.84m
  2 Snaden, Bill             M82 Florence, SC            12.58m

Event 231  M85 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Power-Waters, Brian      M85 Church Hill, MD         11.66m

Event 232  W55 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W59 St. Louis, MO           15.21m
  2 Arbelbide, Cindy Lea     W58 Front Royal, VA         14.46m

Event 232  W65 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carter, Ann              W66 Aiken, SC               15.54m

Event 232  W75 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W76 New Oxford, PA          17.25m
  2 Snaden, Lillian          W79 Florence, SC             9.10m
  3 Good, Sharon             W75 Silver Spring, MD        6.86m

Event 241  M45 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, James             M47 Franklin, TN            14.14m

Event 241  M50 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MACKERSIE, John          M54 Athens, TN              13.58m

Event 241  M55 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomason, Steven         M58 Ardmore, AL             12.80m
  2 Watson, Richard          M55 Yuma, AZ                12.20m

Event 241  M60 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clayton, Lemuel          M61 Kernersville, NC        11.43m
  2 Dorosewicz, Stephen      M60 Fredericksburg, VA       8.66m

Event 241  M65 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cahners, Robert          M65 Naples, NC              16.66m

Event 241  M70 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, William         M72 Clemmons, NC            14.25m
  2 French, Ernest           M73 Rockhill, TN             8.69m

Event 241  M75 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrahan, William        M78 Narragansett, RI        10.93m
  2 Dickman, Clifford        M78 Richmond, IN             9.28m

Event 241  M80 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M82 Florence, SC             7.50m

Event 241  M85 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Power-Waters, Brian      M85 Church Hill, MD          8.20m

Event 242  W55 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W59 St. Louis, MO           13.38m
  2 Arbelbide, Cindy Lea     W58 Front Royal, VA          9.07m

Event 242  W75 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Krug, Gloria             W76 New Oxford, PA           8.54m
  2 Snaden, Lillian          W79 Florence, SC             7.61m
  3 Good, Sharon             W75 Silver Spring, MD        5.43m

Event 251  M35 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Miller, John             M37 Durham, NC               5.89m   0.1

Event 251  M40 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stone, Jonathan          M41 Manchester, MO           4.78m   0.6

Event 251  M45 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kayes, Mike              M48 Huntersville, NC         4.97m  -0.2
  2 Porter, Stanley          M48 Winston-Salem, NC        4.95m   0.5

Event 251  M50 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Cooper, Luray            M53 Clayton, NC              4.20m   0.1

Event 251  M55 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rockwell, Robert         M57 Taylors, SC              4.59m   0.1

Event 251  M60 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Liles, Joel              M62 Garner, NC               4.30m   1.1

Event 251  M70 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 French, Ernest           M73 Rockhill, TN             3.02m   0.1
  2 Southerlan, Robert       M70 Cookeville, TN           2.96m  +0.0

Event 251  M75 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Schreiber, John          M76 Mebane, NC               3.48m   0.4

Event 251  M80 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Daprano, William         M81 Fayetteville, GA         3.29m   0.4

Event 252  W70 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lary, Audrey             W73 Frederick, MD            3.43m  -0.5
  2 Jordan, Barbara          W72 South Burlington, V      3.38m   0.2

Event 252  W75 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Krug, Gloria             W76 New Oxford, PA           2.43m  -0.9

Event 261  M40 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hawke, Karl              M42 New York, NY             1.85m
  2 Drake, Marino            M40 Columbia, SC             1.80m
  3 Boyce, Curtis            M43 Apex, NC                 1.50m

Event 261  M50 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McBarnette, Bruce        M50 Sterling, VA             1.89m
  2 Farmer, Fred             M52 Knoxville, TN            1.35m

Event 261  M55 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rockwell, Robert         M57 Taylors, SC              1.45m
  2 Watson, Richard          M55 Yuma, AZ                 1.35m

Event 261  M70 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Burch, William           M71 Sumter, SC               1.25m
  2 Southerlan, Robert       M70 Cookeville, TN          J1.25m
  3 Yoder, Glenn             M74 Winston Salem, NC        1.20m
 -- French, Ernest           M73 Rockhill, TN                NH

Event 261  M75 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Dickman, Clifford        M78 Richmond, IN                NH

Event 271  M45 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Porter, Stanley          M48 Winston-Salem, NC        9.69m   0.3

Event 271  M55 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rockwell, Robert         M57 Taylors, SC             10.66m  -1.7

Event 271  M60 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Liles, Joel              M62 Garner, NC               8.72m  -0.9

Event 271  M70 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 French, Ernest           M73 Rockhill, TN             6.67m   0.5
  2 Yoder, Glenn             M74 Winston Salem, NC        6.50m   0.7

Event 272  W70 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lary, Audrey             W73 Frederick, MD            7.60m   1.5
  2 Jordan, Barbara          W72 South Burlington, V      7.34m   0.3

Event 272  W75 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Krug, Gloria             W76 New Oxford, PA           4.76m   2.5