Licensed to Southeastern US Masters T&F Championship      Hy-Tek's Meet Manager
               SOUTHEASTERN MASTERS 2006 - 5/4/2007 to 5/5/2007
                                  Durham, NC
                                    Results

Event 11  M45 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Combs, Jack              M47 Kingsport, TN             2223
  2 Jones, Ray               M46 Forest, VA                1843

Event 11  M50 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baty, Jeffrey            M52 Gonzales, LA              3610
  2 Brown, Jeff              M50 Ooltewah, TN              3355

Event 11  M55 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Borshay, Bob             M59 Boston, MA                1981

Event 11  M60 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gainey, William          M60 Clements, MD              2944
  2 Martin, Terry            M60 Charlotte, NC             2815

Event 11  M65 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Valle, Mike              M66 Hillsborough, NC          3777
  2 MC Donald, Jack          M68 Baltimore, MD             2482

Event 11  M70 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, William         M71 Clemmons, NC              3481
  2 French, Ernest           M72 Rock Hill, SC             2786

Event 11  M80 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bergenback, Richard      M80 Chatanooga, TN            2579
  2 Snaden, Bill             M81 Florence, SC              2333

Event 12  W50 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Janelle          W51 oshkosh, WI               2848

Event 12  W55 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lopiccolo, Barbara       W59 Norwich, NY               3150
  2 Mensey, Myrle            W58 ST Louis, MO              2876

Event 12  W70 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, Evelyn           W70 Annapolis, MD             4058
  2 Lary, Audrey             W72 Frederick, MD             3535
  3 Good, Sharon             W74 Silver Spring, MD         1548

Event 12  W75 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W78 Florence, SC              2876

Event 22  W65 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carter, Ann              W65 Aiken, GA                 2566

Event 31  M35 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Sarsony, Chris           M39 Apex, NC                  2180

Event 31  M40 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Eckenrode, Jim           M44 Suwanee, GA               3185
  2 Lawson, Rob              M42 Clemson, SC               2822
  3 Hill, Reggie             M42 Montgomery, AL            2525

Event 31  M45 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Winkel, Steve            M49 Germantown, TN            2951

Event 31  M50 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wells, Jameson           M50 Charlotte, NC             2516
  2 Rumble, Kevin            M53 Marshall, NC              2314
  3 Astrachan, Owen          M51 Chapel Hill, NC           2307
  4 Nakazawa, Muraji         M50 Herndon, VA               2118
  5 Hazucha, Joe             M52 Nyack, NY                 2024

Event 31  M55 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roebuck, Garland         M56 Dunn, NC                  1067

Event 31  M60 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Liles, Joel              M61 Garner, NC                2908

Event 31  M65 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mordecai, Ted            M69 Smithfield, NC            1767
  2 Antonelli, George        M65 Mebane, NC                 992

Event 31  M70 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Duncan, James            M74 Woodbury, CT              2223

Event 31  M80 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, William         M80 fayetteville, GA          2757
  2 Madia, Sam               M83 W Brownsville, PA         1817

Event 41  M40 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kurdys, Sean             M40 Raleigh, NC           10:37.86

Event 41  M45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dill, James              M49 Roanoke, VA           10:53.46

Event 41  M50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Larry            M54 Cary, NC              10:42.09
  2 Howe, George             M51 Raleigh, NC           11:48.83
  3 Peterson, Robert         M53 College Park, MD      12:15.10
  4 Putnam, Zeph             M53 Fuquay Varina, NC     12:43.11
  5 Williams, Mike           M54 Cary, NC              13:31.04

Event 41  M55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cotanch, Steve           M59 Raleigh, NC           12:29.19

Event 41  M60 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lada, Tom                M61 Raleigh, NC           13:35.43

Event 41  M70 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hettrich, Peter          M72 Ballstom Spa, NY      14:28.50
  2 Fincher, Larry           M72 Asheville, NC         22:49.37

Event 41  M75 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klopfer, Peter           M76 Durham, NC            14:42.49

Event 42  W50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mullis-Dubow, Trenice    W53 Tucker, GA            12:53.11

Event 42  W65 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latta, Barbara           W65 Raleigh, NC           18:02.51

Event 42  W70 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klopfer, Martha          W71 Durham, NC            16:17.47

Event 51  M45 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Ray               M46 Forest, VA               5.47m

Event 51  M60 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clayton, Lemuel          M60 Kernersville, NC         7.23m
  2 Martin, Terry            M60 Charlotte, NC            5.15m

Event 51  M65 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Valle, Mike              M66 Hillsborough, NC         6.35m

Event 51  M70 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, William         M71 Clemmons, NC             6.79m
  2 French, Ernest           M72 Rock Hill, SC            5.48m

Event 51  M80 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M81 Florence, SC             5.52m

Event 52  W50 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Janelle          W51 oshkosh, WI              7.15m
  2 Woods, Lydia             W53 Atlanta, GA              4.91m

Event 52  W55 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W58 ST Louis, MO             9.27m

Event 52  W75 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W78 Florence, SC             6.13m

Event 61  M50 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hackney, Tony            M51 Hillsborough, NC       8:31.22

Event 61  M55 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Andrew            M57 Whittier, NC           8:27.58
  2 Hubbartt, Steve          M55 Hiram, GA              8:44.16

Event 61  M60 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carmines, James          M63 Etters, PA             8:39.30
  2 Dubow, Joel              M64 Andalusia, PA          9:33.10

Event 61  M65 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Seymour, Larry           M65 Brevard, NC            9:58.39
  2 Bayer, Peter             M68 Jupiter, FL           10:23.66

Event 61  M70 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fincher, Larry           M72 Asheville, NC         14:42.82

Event 61  M75 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Long, Ken                M79 Raleigh, NC           10:58.93
  2 Briggs, Andrew           M75 Butner, NC            11:04.93

Event 62  W45 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cope, Donna              W49 Canton, NC             9:30.48
  2 Fincher, Katherine       W48 Sheville, NC          10:25.92

Event 62  W55 1600 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MC Cann, Margaret        W58 Chapel Hill, NC       12:59.46
  2 Schwingl, Pamela         W57 Durham, NC            17:14.18

Event 71  M50 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Larry            M54 Cary, NC              39:18.43
  2 Howe, George             M51 Raleigh, NC           41:44.21
  3 Peterson, Robert         M53 College Park, MD      43:03.50

Event 71  M55 10000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Levin, Mel               M59 Raleigh, NC           46:59.80

Event 81  M50 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hackney, Tony            M51 Hillsborough, NC      28:37.8h

Event 81  M55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Andrew            M57 Whittier, NC          28:00.9h
  2 Hubbartt, Steve          M55 Hiram, GA             28:52.0h

Event 81  M60 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carmines, James          M63 Etters, PA            28:25.0h
  2 Dubow, Joel              M64 Andalusia, PA         36:43.4h

Event 81  M65 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bayer, Peter             M68 Jupiter, FL           32:48.7h
  2 Seymour, Larry           M65 Brevard, NC           32:54.3h

Event 81  M75 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Long, Ken                M79 Raleigh, NC           35:20.3h
  2 Briggs, Andrew           M75 Butner, NC            36:43.4h

Event 82  W45 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cope, Donna              W49 Canton, NC            31:21.8h
  2 Fincher, Katherine       W48 Sheville, NC          33:25.7h

Event 82  W55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MC Cann, Margaret        W58 Chapel Hill, NC       40:17.9h

Event 91  M30 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gobble, Kevin            M31 Elon, NC              20:01.54

Event 91  M45 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anderson, Tim            M45 Greensboro, NC        17:25.83

Event 91  M50 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Larry            M54 Cary, NC              19:21.96
  2 Howe, George             M51 Raleigh, NC           20:30.45
  3 Peterson, Robert         M53 College Park, MD      20:39.99

Event 91  M55 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moss, Gary               M56 Raleigh, NC           18:15.76

Event 91  M60 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Conroy, Stephen          M62 Manhasset, NY         21:23.36

Event 91  M70 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hite, Jim                M72 Millen, GA            28:32.44

Event 92  W65 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stoll, Margie            W65 Nashv Ille, TN        21:24.32

Event 92  W70 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hodges-Hite, Joyce       W70 Millen, GA            35:14.68

Event 101  M45 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jones, SR, Michael       M47 Durham, NC               19.49  -0.1  3

Event 101  M50 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Russ, Jim                M50 Charlotte, NC            15.65  -0.1  3
  2 Swindlehurst, Gregg      M51 Charlotte, NC            17.92  -0.1  3

Event 101  M55 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Binion, Ozzie            M59 Bowdon, GA               18.53  -0.1  3

Event 101  M60 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Johnston, Joe            M63 Apopka, FL               17.04  -0.1  2
  2 Clifford, John           M64 Wilmington, NC           18.06  -0.1  2

Event 101  M75 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stookey, James           M77 Dickerson, MD            14.47  -0.1
  2 Schreiber, John          M75 Mebane, NC               24.85  -0.1

Event 102  W40 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Richardson, Regina       W42 Clayton, NC              13.12  -1.3

Event 102  W60 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Raschker, Phil           W60 Marietta, GA             13.94  -1.3

Event 111  M30 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Abbott, Jewel            M34 Charlotte, NC          4:55.20

Event 111  M40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Unruh, Jack              M44 Raleigh, NC            5:09.63
  2 Kurdys, Sean             M40 Raleigh, NC            5:19.79

Event 111  M45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dill, James              M49 Roanoke, VA            5:36.22
  2 Sigmon, Alan             M47 Hickory, NC            5:45.59

Event 111  M50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Rick            M54 Wrightsville Beach,    5:06.54
  2 Brashwitz, Eric          M50 Cary, NC               7:36.23

Event 111  M55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Jay               M58 Chapel Hill, NC        5:55.13

Event 111  M60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Weiner, Robert           M60 Accokeek, MD           6:25.10
  2 Yates, William           M60 Raleigh, NC           12:24.90

Event 111  M65 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Swann, Randy             M67 Raleigh, NC            6:49.91
  2 Antonelli, George        M65 Mebane, NC             8:56.27

Event 111  M70 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hettrich, Peter          M72 Ballstom Spa, NY       7:13.52

Event 112  W40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Judice, Robin            W44 Lafayette, LA          5:31.63

Event 112  W45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chaplin-Swann, Lesley    W49 McDonough, GA          5:42.24

Event 112  W50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mullis-Dubow, Trenice    W53 Tucker, GA             6:29.82

Event 112  W55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollmann, Lena           W55 Cary, NC               6:45.20

Event 112  W60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Staab, Angela            W64 Reidsville, NC        10:02.01

Event 112  W65 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelsohn, Marie-Louise W65 Stony Brook, NY        6:16.28
  2 Latta, Barbara           W65 Raleigh, NC            9:08.98

Event 112  W70 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W70 fayetteville, GA       6:47.91
  2 Klopfer, Martha          W71 Durham, NC             8:05.63

Event 121  M45 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dyer, John               M49 Ashland, VA            1:02.5h   3
  2 Jones, SR, Michael       M47 Durham, NC             1:08.5h   3

Event 121  M50 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Swindlehurst, Gregg      M51 Charlotte, NC          1:05.8h   2

Event 121  M55 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Binion, Ozzie            M59 Bowdon, GA             1:10.8h   2

Event 121  M70 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beck, Donald             M71 ST Marys City, MD      1:06.97

Event 121  M75 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stookey, James           M77 Dickerson, MD          1:10.67

Event 141  M30 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Owens, JR, Earl          M33 Greenvcille, NC          12.09  -0.3  9

Event 141  M35 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Kain, Darrell            M36 Raleigh, NC              13.27  -0.3  9

Event 141  M40 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Merricks, Louis          M42 Hampton, VA              11.53  -0.6  8
  2 Harding, Robert          M44 Forest, VA               12.43  -0.6  8
  3 Hartsfield, Scott        M43 Tallahassee, FL          12.75  -0.6  8

Event 141  M45 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Pierce, Harold           M46 Kingston, GA             12.81  -1.9  7
  2 Jones, SR, Michael       M47 Durham, NC               12.86  -1.9  7
  3 Zimmerman, Mike          M47 Durham, NC               13.63  -1.9  7

Event 141  M50 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Peyton, Oscar            M54 Accokeek, MD             11.93  -0.1  6
  2 Smith, Frankie           M50 Spartanburg, SC          12.79  -0.1  6
  3 Shufelt, Michael         M51 Lake Dallas, TX          13.33  -0.1  6
  4 Suggs, Aubrey            M51 Navassa, NC              13.45  -0.1  6

Event 141  M55 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Allie, Charles           M59 Pittsburgh, PA           12.59  -0.2  5
  2 Spencer, Martin          M55 Smyrna, GA               13.45  -0.2  5
 -- MC Coy, Jr., Marion      M57 Hoschton, GA               DNF  -0.2  5

Event 141  M60 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Liles, Joel              M61 Garner, NC               14.27  -0.3  4
  2 Shoaf, Jim               M64 Lexington, NC            16.19  -0.3  4
  3 Yates, William           M60 Raleigh, NC              23.01  -0.3  4

Event 141  M65 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Fuhrman, Robert          M65 Elizabeth City, NC       15.11  -0.3  3

Event 141  M70 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Beck, Donald             M71 ST Marys City, MD        16.15  -0.1  2

Event 141  M75 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Schreiber, John          M75 Mebane, NC               17.32  -0.1  2
  2 Gaeco, Lawrence          M78 Arden, NC                18.14  -0.1  2
  3 Watson, Vernon           M77 Holly Springs, NC        19.21  -0.1  2

Event 141  M80 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Madia, Sam               M83 W Brownsville, PA        19.23  -0.1

Event 142  W30 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Dysor, Shanick           W31 Atlanta, GA              13.79  -1.1  3

Event 142  W40 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Richardson, Regina       W42 Clayton, NC              14.17  -1.1  3
  2 Roux, Maryline           W40 Davidson, NC             14.21  -1.1  3
  3 Turkdamar, Barbara       W43 Matthews, NC             14.30  -1.1  3
  4 Browning, Kisha          W41 Fort Wayne, IN           14.70  -1.1  3

Event 142  W45 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 MC Coy, Belinda          W46 Cleveland, OH            15.07  -1.1  3

Event 142  W50 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Stein, Carol             W50 Rooky Point, NC          15.40  -0.1  2

Event 142  W60 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Raschker, Phil           W60 Marietta, GA             14.11  -0.8

Event 142  W65 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Carter, Ann              W65 Aiken, GA                18.84  -0.8
  2 Latta, Barbara           W65 Raleigh, NC              28.16  -0.8

Event 142  W70 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lary, Audrey             W72 Frederick, MD            17.80  -0.8

Event 151  M40 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Harding, Robert          M44 Forest, VA               55.20   4

Event 151  M45 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dyer, John               M49 Ashland, VA              57.20   4
  2 Collins, Daniel          M47 Gibsonville, NC        1:05.38   4

Event 151  M50 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Swindlehurst, Gregg      M51 Charlotte, NC          1:00.30   3
  2 Shufelt, Michael         M51 Lake Dallas, TX        1:01.79   3

Event 151  M55 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Allie, Charles           M59 Pittsburgh, PA           55.93   3
  2 Tillery, J               M56 Charlotte, NC          1:07.69   3

Event 151  M60 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liles, Joel              M61 Garner, NC             1:05.93   2
  2 Savenas, Leon            M62 ST Joseph, MI          1:07.93   2
  3 Moon, Richard            M60 Charlottesville, VA    1:08.80   2
  4 Abels, J                 M63 Papillion, NE          1:19.06   2
  5 Shoaf, Jim               M64 Lexington, NC          1:22.75   2
  6 Yates, William           M60 Raleigh, NC            2:10.31   2

Event 151  M65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDONALD, Maurice        M66 Chapel Hill, NC        1:10.10
  2 Fuhrman, Robert          M65 Elizabeth City, NC     1:11.64
  3 Swann, Randy             M67 Raleigh, NC            1:13.05

Event 151  M70 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Beck, Donald             M71 ST Marys City, MD      1:22.37

Event 152  W35 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Aduma, Nyarinda          W39 Hampton, VA            1:03.97   2

Event 152  W40 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Roux, Maryline           W40 Davidson, NC           1:04.15   2

Event 152  W60 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Staab, Angela            W64 Reidsville, NC         2:00.88

Event 152  W65 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latta, Barbara           W65 Raleigh, NC            1:55.93

Event 161  M50 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Rick            M54 Wrightsville Beach,   11:37.94

Event 161  M60 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Weiner, Robert           M60 Accokeek, MD           9:46.40

Event 161  M65 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawsoin, Blaine          M65 Stony Brook, NY       10:03.45

Event 171  M30 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Owens, JR, Earl          M33 Greenvcille, NC          24.3h  -0.1  7

Event 171  M40 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Harding, Robert          M44 Forest, VA               24.6h  -0.1  6

Event 171  M45 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Pierce, Harold           M46 Kingston, GA             27.2h  -0.1  5

Event 171  M50 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Swindlehurst, Gregg      M51 Charlotte, NC            27.23  -0.5  4
  2 Suggs, Aubrey            M51 Navassa, NC              28.35  -0.5  4
 -- Smith, Frankie           M50 Spartanburg, SC            DNF  -0.5  4

Event 171  M55 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Allie, Charles           M59 Pittsburgh, PA           25.37  -0.5  3
  2 Binion, Ozzie            M59 Bowdon, GA               29.29  -0.5  3

Event 171  M60 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Liles, Joel              M61 Garner, NC               29.37  -0.1  2
  2 Shoaf, Jim               M64 Lexington, NC            34.33  -0.1  2

Event 171  M65 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Fuhrman, Robert          M65 Elizabeth City, NC       31.23  -0.1  2

Event 171  M75 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Gaeco, Lawrence          M78 Arden, NC                43.75  -0.1

Event 171  M80 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Madia, Sam               M83 W Brownsville, PA        42.06  -0.1

Event 172  W40 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Roux, Maryline           W40 Davidson, NC             28.78  -0.1  2
  2 Turkdamar, Barbara       W43 Matthews, NC             29.05  -0.1  2
  3 Browning, Kisha          W41 Fort Wayne, IN           32.23  -0.1  2

Event 172  W45 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 MC Coy, Belinda          W46 Cleveland, OH            31.48  -0.1  2

Event 172  W50 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Stein, Carol             W50 Rooky Point, NC          33.36  -0.1  2

Event 172  W60 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Raschker, Phil           W60 Marietta, GA             29.84  -1.0
  2 Staab, Angela            W64 Reidsville, NC           54.12  -1.0

Event 172  W65 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Carter, Ann              W65 Aiken, GA                41.37  -1.0
  2 Latta, Barbara           W65 Raleigh, NC              58.78  -1.0

Event 172  W70 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Daprano, Jeanne          W70 fayetteville, GA         38.79  -1.0

Event 181  M45 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dyer, John               M49 Ashland, VA            2:14.70   3
  2 Sigmon, Alan             M47 Hickory, NC            2:35.81   3

Event 181  M50 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Astrachan, Owen          M51 Chapel Hill, NC        2:19.37   2
  2 Brashwitz, Eric          M50 Cary, NC               3:26.98   2

Event 181  M55 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Jay               M58 Chapel Hill, NC        2:35.94   2
  2 Tillery, J               M56 Charlotte, NC          2:38.02   2

Event 181  M60 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Moon, Richard            M60 Charlottesville, VA    2:49.39
  2 Yates, William           M60 Raleigh, NC            5:36.38
 -- Weiner, Robert           M60 Accokeek, MD               DNF

Event 181  M65 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McDONALD, Maurice        M66 Chapel Hill, NC        2:50.06
  2 Swann, Randy             M67 Raleigh, NC            2:57.62

Event 182  W40 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Judice, Robin            W44 Lafayette, LA          2:30.11   2
  2 Szymkowski, Mary         W44 Cary, NC               2:53.13   2

Event 182  W50 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mullis-Dubow, Trenice    W53 Tucker, GA             3:02.61   2

Event 182  W60 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Staab, Angela            W64 Reidsville, NC         4:39.79

Event 182  W65 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latta, Barbara           W65 Raleigh, NC            4:39.92

Event 191  M45 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Combs, Jack              M47 Kingsport, TN           27.16m
  2 Jones, Ray               M46 Forest, VA              23.82m

Event 191  M50 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Jeff              M50 Ooltewah, TN            43.33m

Event 191  M55 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomason, Steven         M57 Ardmore, AL             41.11m
  2 Von Rohr, John           M59 Henderswon, NC          38.43m

Event 191  M60 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Terry            M60 Charlotte, NC           29.14m

Event 191  M70 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, William         M71 Clemmons, NC            32.81m
  2 Pashai, Ezzat            M71 Fairfax, VA             30.82m
  3 French, Ernest           M72 Rock Hill, SC           27.80m

Event 191  M80 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M81 Florence, SC            17.62m

Event 192  W50 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Janelle          W51 oshkosh, WI             26.12m
  2 Woods, Lydia             W53 Atlanta, GA             17.51m

Event 192  W55 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W58 ST Louis, MO            37.54m
  2 Lopiccolo, Barbara       W59 Norwich, NY             30.90m

Event 192  W75 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W78 Florence, SC            12.21m

Event 201  M35 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Demarte, Michael         M35 Huntersville, NC        11.76m

Event 201  M45 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Minor, Andre             M46 Southport, NC           11.25m
  2 Emery, Nathan            M45 Spartanburg, SC         10.94m
  3 Combs, Jack              M47 Kingsport, TN            9.57m
  4 Walters, Tim             M45 Hillsborough, NC         9.54m
  5 Jones, Ray               M46 Forest, VA               9.01m

Event 201  M50 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baer, Chuck              M52 Evans, GA               12.75m
  2 Brown, Jeff              M50 Ooltewah, TN            11.11m
  3 Otte, George             M53 Powhatan, VA             9.52m

Event 201  M55 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomason, Steven         M57 Ardmore, AL             12.98m
  2 Linker, Dan              M57 Hickory, NC             11.31m
  3 Von Rohr, John           M59 Henderswon, NC          10.92m
  4 Kalnas, Michael          M56 Gibbstown, NJ           10.04m

Event 201  M60 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klehm, Richard           M63 Spotsylvania, VA        10.57m
  2 Parker, Rodger           M62 Huntersville, NC         9.99m
  3 Reese, Malcolm           M64 Cary, NC                 9.91m

Event 201  M65 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steed, Thomas            M65 Pfafftown, NC           12.36m
  2 Kenney, James            M66 White Plains, MD        10.26m
  3 Mitchell, Ervin          M67 Raleigh, NC              9.34m

Event 201  M70 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vaughn, Gerald           M71 Charlotte, NC           14.61m
  2 Gramley, William         M71 Clemmons, NC            11.36m
  3 Duncan, James            M74 Woodbury, CT            10.89m
  4 French, Ernest           M72 Rock Hill, SC            8.44m

Event 201  M75 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Horine, Larry            M76 Boone, NC               11.53m

Event 201  M80 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M81 Florence, SC             7.20m
  2 Waugh, William           M81 Greenville, NC           6.50m

Event 202  W50 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Janelle          W51 oshkosh, WI              8.87m
  2 Woods, Lydia             W53 Atlanta, GA              6.39m

Event 202  W55 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W58 ST Louis, MO            10.22m
  2 Lopiccolo, Barbara       W59 Norwich, NY              8.77m

Event 202  W60 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vaughn, Rebecca          W62 Charlotte, NC            5.38m

Event 202  W70 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Good, Sharon             W74 Silver Spring, MD        4.18m

Event 202  W75 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W78 Florence, SC             5.82m

Event 211  M35 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Demarte, Michael         M35 Huntersville, NC        43.30m

Event 211  M45 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emery, Nathan            M45 Spartanburg, SC         36.51m
  2 Minor, Andre             M46 Southport, NC           32.67m
  3 Walters, Tim             M45 Hillsborough, NC        32.60m
  4 Combs, Jack              M47 Kingsport, TN           28.01m

Event 211  M50 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baer, Chuck              M52 Evans, GA               44.82m
  2 Brown, Jeff              M50 Ooltewah, TN            42.26m
  3 Otte, George             M53 Powhatan, VA            32.84m

Event 211  M55 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomason, Steven         M57 Ardmore, AL             39.84m
  2 Beach, Randy             M58 Blacksburg, VA          35.27m
  3 Linker, Dan              M57 Hickory, NC             31.39m

Event 211  M60 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Reese, Malcolm           M64 Cary, NC                32.41m
  2 MAC Donald, Charles      M64 Raleigh, NC             20.14m

Event 211  M65 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steed, Thomas            M65 Pfafftown, NC           38.58m
  2 Turner, James            M67 Johns Creek, GA         25.90m

Event 211  M70 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, William         M71 Clemmons, NC            37.14m

Event 211  M75 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Horine, Larry            M76 Boone, NC               33.96m

Event 211  M80 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waugh, William           M81 Greenville, NC          13.32m

Event 212  W50 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Janelle          W51 oshkosh, WI             25.09m
  2 Woods, Lydia             W53 Atlanta, GA             15.92m

Event 212  W55 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W58 ST Louis, MO            24.49m
  2 Lopiccolo, Barbara       W59 Norwich, NY             18.87m

Event 212  W70 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Good, Sharon             W74 Silver Spring, MD        8.91m

Event 221  M40 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hill, Reggie             M42 Montgomery, AL          31.36m

Event 221  M45 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bradstock, Arne          M45 Atlanta, GA             68.80m
  2 Roberts, Frankli N       M48 Raleigh, NC             37.81m
  3 Jones, Ray               M46 Forest, VA              15.48m

Event 221  M50 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Jeff              M50 Ooltewah, TN            41.43m
  2 Brockenbrough, Ken       M54 Durham, NC              36.29m

Event 221  M55 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berke, Robert            M55 Wrightsville Beach,     34.30m
  2 Sheridan, Joe            M59 Wilmington, NC          28.72m

Event 221  M60 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnston, David          M60 Atachua, FL             35.40m
  2 Karimian, Seyavash       M61 Hockessin, DE           33.68m
  3 Martin, Terry            M60 Charlotte, NC           31.06m

Event 221  M65 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenney, James            M66 White Plains, MD        38.26m
  2 Sattari, Esse            M69 Naples, FL              34.12m
  3 Turner, James            M67 Johns Creek, GA         30.96m

Event 221  M70 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pashai, Ezzat            M71 Fairfax, VA             35.77m
  2 Duncan, James            M74 Woodbury, CT            33.77m
  3 French, Ernest           M72 Rock Hill, SC           21.67m

Event 221  M75 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Horine, Larry            M76 Boone, NC               31.02m

Event 221  M80 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, William         M80 fayetteville, GA        15.85m
  2 Snaden, Bill             M81 Florence, SC            13.41m

Event 222  W50 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Janelle          W51 oshkosh, WI             19.55m
  2 Woods, Lydia             W53 Atlanta, GA             12.72m

Event 222  W55 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lopiccolo, Barbara       W59 Norwich, NY             21.36m
  2 Mensey, Myrle            W58 ST Louis, MO            15.69m

Event 222  W65 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carter, Ann              W65 Aiken, GA               14.29m

Event 222  W70 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Good, Sharon             W74 Silver Spring, MD        7.32m

Event 222  W75 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W78 Florence, SC             9.96m

Event 231  M45 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Combs, Jack              M47 Kingsport, TN            8.54m
  2 Jones, Ray               M46 Forest, VA               7.16m

Event 231  M50 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Jeff              M50 Ooltewah, TN            14.33m

Event 231  M55 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thomason, Steven         M57 Ardmore, AL             14.50m
  2 Von Rohr, John           M59 Henderswon, NC          13.02m

Event 231  M60 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Clayton, Lemuel          M60 Kernersville, NC        11.44m

Event 231  M70 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pashai, Ezzat            M71 Fairfax, VA             13.44m
  2 French, Ernest           M72 Rock Hill, SC           12.06m

Event 231  M80 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Bill             M81 Florence, SC             7.64m

Event 232  W50 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cooper, Janelle          W51 oshkosh, WI              9.56m
  2 Woods, Lydia             W53 Atlanta, GA              6.74m

Event 232  W55 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mensey, Myrle            W58 ST Louis, MO            11.69m
  2 Lopiccolo, Barbara       W59 Norwich, NY              8.74m

Event 232  W70 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Good, Sharon             W74 Silver Spring, MD        5.25m

Event 232  W75 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W78 Florence, SC             7.56m

Event 241  M35 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Erbst, Todd              M37 Raleigh, NC              3.50m

Event 241  M40 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Haire, Jeffrey           M44 Charlotte, NC             FAIL

Event 241  M50 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Halverston, Bill         M50 Charlotte, NC            4.10m
  2 Rhyne, Tim               M51 Catawba, NC              3.50m
  3 Russ, Jim                M50 Charlotte, NC            3.35m

Event 241  M55 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Struble, Vince           M57 Raleigh, NC              3.80m
  2 Berke, Robert            M55 Wrightsville Beach,      3.35m
  3 Dye, Johnnie             M57 West Union, SC           3.05m

Event 241  M60 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnston, Joe            M63 Apopka, FL               3.65m
  2 Whitsit, Grady           M60 Raleigh, NC              3.20m
  3 Carter, Cary             M60 Suffolk, VA              3.05m
 -- Johnston, David          M60 Atachua, FL               FAIL
 -- Klehm, Richard           M63 Spotsylvania, VA          FAIL

Event 241  M70 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goode, Taylor            M71 Newport News, VA         2.74m

Event 241  M75 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rider, David             M77 Englewood, FL            1.83m

Event 242  W60 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Raschker, Phil           W60 Marietta, GA             2.28m

Event 251  M40 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Winchester, Darnell      M44 Apopka, FL               5.25m   0.1
  2 Hill, Reggie             M42 Montgomery, AL           5.18m   0.1

Event 251  M45 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Cates, David             M46 Hillsborough, NC         5.05m   0.2
  2 Porter, Stan             M47 Winston-Salem, NC        4.89m  +0.0

Event 251  M55 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rockwell, Bob            M56 Taylors, SC              4.66m   0.2
  2 Bayliesw, John           M57 Durham, NC               4.30m  -0.1

Event 251  M60 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Clifford, John           M64 Wilmington, NC           4.49m   1.0
  2 Liles, Joel              M61 Garner, NC               4.43m   1.8
  3 Martin, Terry            M60 Charlotte, NC            4.02m  -0.1

Event 251  M65 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Mordecai, Ted            M69 Smithfield, NC           2.96m   1.0

Event 251  M75 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stookey, James           M77 Dickerson, MD            4.17m   0.9
  2 Schreiber, John          M75 Mebane, NC               3.57m  -0.1
  3 Rider, David             M77 Englewood, FL            3.20m   0.3

Event 252  W30 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Dysor, Shanick           W31 Atlanta, GA              4.60m   0.8

Event 252  W40 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Richardson, Regina       W42 Clayton, NC              5.10m   1.4

Event 252  W50 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Woods, Lydia             W53 Atlanta, GA              2.69m  +0.0

Event 252  W70 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lary, Audrey             W72 Frederick, MD            3.49m  +0.0
  2 Wright, Evelyn           W70 Annapolis, MD            3.18m   1.8

Event 261  M40 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hawke, Karl              M41 New York, NY             1.75m
 -- Hill, Reggie             M42 Montgomery, AL            FAIL

Event 261  M45 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MC Barnette, Bruce       M49 Sterling, VA             1.85m

Event 261  M50 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Farmer, Fred             M51 Knoxville, TN            1.45m

Event 261  M55 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rockwell, Bob            M56 Taylors, SC              1.45m
  2 Bayliesw, John           M57 Durham, NC               1.30m
  3 Borshay, Bob             M59 Boston, MA               1.20m

Event 261  M60 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnston, Joe            M63 Apopka, FL               1.50m
  2 Clifford, John           M64 Wilmington, NC           1.45m
  3 Klehm, Richard           M63 Spotsylvania, VA         1.35m
  4 Youssefi, Parviz         M64 Gainesville, VA         J1.35m
  5 Martin, Terry            M60 Charlotte, NC            1.25m

Event 261  M65 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Antonelli, George        M65 Mebane, NC               1.10m

Event 261  M70 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 French, Ernest           M72 Rock Hill, SC            1.25m

Event 261  M75 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Horine, Larry            M76 Boone, NC                1.10m
  2 Rider, David             M77 Englewood, FL           J1.10m

Event 262  W50 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Woods, Lydia             W53 Atlanta, GA              1.00m

Event 262  W70 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wright, Evelyn           W70 Annapolis, MD            1.10m

Event 271  M40 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Winchester, Darnell      M44 Apopka, FL              10.57m   0.1

Event 271  M45 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Porter, Stan             M47 Winston-Salem, NC       10.84m   0.1

Event 271  M55 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rockwell, Bob            M56 Taylors, SC             10.46m   0.8
  2 Bayliesw, John           M57 Durham, NC               9.03m   0.1
  3 Borshay, Bob             M59 Boston, MA               7.22m   0.1

Event 271  M70 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 French, Ernest           M72 Rock Hill, SC            5.95m   0.1

Event 271  M75 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stookey, James           M77 Dickerson, MD            8.35m   0.1

Event 272  W40 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Richardson, Regina       W42 Clayton, NC             10.73m   0.1

Event 272  W50 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Woods, Lydia             W53 Atlanta, GA              6.17m   1.0

Event 272  W70 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Lary, Audrey             W72 Frederick, MD            7.44m   0.7
  2 Wright, Evelyn           W70 Annapolis, MD            6.57m   0.3