Licensed to Southeastern US Masters T&F Championship      Hy-Tek's Meet Manager
                 SOUTHEASTERN MASTERS 2005 - 5/6/05 to 5/8/05
                                  Durham, NC
                                    Results

Event 21  M40 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawson, Bob              M40 Clemson, SC               2929

Event 21  M45 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Russ, Jim                M48 Charlotte, NC             3043
  2 Hall, Scott              M47 Winston-Salem, NC         2436

Event 21  M50 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murray, Bill             M51 Birmingham, AL            2897
  2 Rumble, Kevin            M51 Marshall, NC              2286
  3 Roebuck, Garland         M54 Dunn, NC                  1271

Event 21  M55 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Waltermann, Stefan       M55 Hickory, NC               2484

Event 21  M60 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wuth, William            M64 Cartersville, GA          2351
  2 Antonelli, George        M63 Mebane, NC                1058

Event 21  M65 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mordecai, Theodore       M67 Smithfield, NC            1814
  2 Servis, David            M65 Dayton, OH                1629

Event 21  M70 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Duncan, James            M72 Woodbury, CT              2709
  2 Medley, Bob              M70 Kinston, NC               2395

Event 21  M75 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Daprano, William         M78 Fayetteville, GA          2585

Event 21  M80 Outdoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dykes, Jim               M80 Greer, SC                 1081

Event 31  M45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Howe, George             M49 Raleigh, NC           11:03.9h
  2 Joubert, Hendrik         M48 Mebane, NC            11:13.7h
 -- Braschwitz, Eric         M48 Cary, NC                   DNF

Event 31  M50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Larry            M52 Cary, NC              10:39.4h
  2 Peterson, Robert         M51 College Park, MD      11:59.0h

Event 31  M55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rich, James              M57 Asheboro, NC          11:38.1h

Event 31  M60 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamlyn, Maxwell          M64 Fuquay-Varina, NC     11:19.5h

Event 31  M65 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LE Vasseur, Jerry        M67 Brunswick, ME         14:10.3h

Event 31  M70 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lein, Don                M71 Pittsboro, NC         13:28.4h
  2 Klopfer, Peter           M74 Durham, NC            14:29.8h

Event 32  W50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Bonnie          W50 Durham, NC            13:32.1h
  2 Mullis-Dubow, Trenice    W51 Tucker, GA            14:18.6h

Event 32  W60 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Latta, Barbara           W63 Raleigh, NC           16:52.9h

Event 41  M45 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hackney, Tony            M49 Chapel Hill, NC       29:51.9h

Event 41  M55 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fredericks, John         M57 Orlando, FL           28:52.3h
  2 Spell, Danny             M55 Dunn, NC              30:30.5h

Event 41  M60 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Seymour, Larry           M63 Brevard, NC           32:04.3h
  2 Dubow, Joel              M62 Andalusia, PA         33:54.0h

Event 41  M65 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Kane, Carl               M65 Conestoga, PA               DQ

Event 41  M70 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hustace, Cedric          M71 Evansville, IN        32:39.2h
  2 Briggs, Andrew           M73 Butner, NC            34:47.2h
  3 Kelley, Bill             M71 Greensboro, NC        37:58.4h
  4 Solis, George            M73 Los Angeles, CA       39:47.0h

Event 41  M75 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Munnell, Jack            M75 Athens, GA                  DQ

Event 41  M80 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mimm, Robert             M80 Willingboro, NJ       35:11.8h

Event 42  W60 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emanuel, Fran            W60 Brick, NJ             33:37.6h

Event 42  W65 5000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dicker, Lois             W65 Silver Spring, MD     33:15.1h
  2 Kane, Lana               W65 Conestoga, PA         37:44.4h

Event 51  M30 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pujol, Arturo            M32 Cary, NC              19:32.8h

Event 51  M40 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Griffin, David           M42 Freeland, MD          17:51.0h
  2 Cleveland, Kurt          M44 Morrisville, NC       21:46.7h

Event 51  M45 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stewart, Stanly          M48 Catawba, NC           18:15.8h

Event 51  M50 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MC Kee, Ernie            M53 Asheville, NC         19:26.2h
  2 Peterson, Robert         M51 College Park, MD      20:09.6h

Event 52  W55 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holmes, Dale             W58 Smyrna, GA            25:08.20

Event 52  W65 5000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hodges-Hite, Joyce       W68 Millen, GA            31:43.3h

Event 61  M40 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 MC Cloud, Dexter         M44 Norcross, GA             15.48   0.1  4

Event 61  M45 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Russ, Jim                M48 Charlotte, NC            18.05   0.1  4
  2 Williamson, Mark         M47 Durham, NC               18.13   0.1  4

Event 61  M50 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Broun, James             M53 Sarasota, FL             16.77  +0.0  3

Event 61  M60 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Johnston, Joe            M61 Apopka, FL               16.75  +0.0  2

Event 61  M65 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Paulen, Bob              M68 Silver Spring, MD        20.39  +0.0  2

Event 61  M75 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stookey, James           M75 Dickerson, MD            13.92   0.1

Event 62  W40 100 Meter Hurdles
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Richardson, Regina       W40 Clayton, NC              13.92   NWI  2

Event 62  W55 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Raschker, Phil           W58 Marietta, GA             13.88  -0.1

Event 62  W60 100 Meter Hurdles
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Carter, Ann              W63 Aiken, SC                19.75  -0.1

Event 71  M20-29 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fleg, Anthony            M27 Chapel Hill, NC        4:46.83

Event 71  M30 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pujol, Arturo            M32 Cary, NC               5:43.40

Event 71  M40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Griffin, David           M42 Freeland, MD           5:34.09

Event 71  M45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Nearman, Steve           M45 Alexandria, VA         4:45.69
  2 Stewart, Stanly          M48 Catawba, NC            5:34.47
  3 Sigmon, Alan             M45 Hickory, NC            5:37.45
  4 Goforth, John            M47 Kinston, NC            6:39.60

Event 71  M50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, Larry            M52 Cary, NC               5:15.92
  2 Schmidt, Dewayne         M52 Pensacola, FL          5:27.20
  3 Peterson, Robert         M51 College Park, MD       6:05.99

Event 71  M55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fields, Karl             M55 Greensboro, NC         5:20.89
  2 Payne, Tim               M55 Orillia, --            5:26.16
  3 Banks, Bert              M55 Raleeigh, NC           5:42.06
  4 Rich, James              M57 Asheboro, NC           5:44.42
  5 Smith, Jay               M56 Chapel Hill, NC        5:48.89
  6 Yates, William           M59 Raleigh, NC           13:06.17
 -- Weiner, Robert           M58 Accokeek, MD               DNF

Event 71  M60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamlyn, Maxwell          M64 Fuquay-Varina, NC      5:40.38

Event 71  M70 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Edwin            M71 Raleigh, NC            6:37.53
  2 Marsh, Bruce             M70 Blounts Creek, NC      7:01.67
 -- Jones, Casey             M74 Atlanta, GA                DNF

Event 71  M85 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Benson, Bill             M85 Valley Stream, NY      9:18.42

Event 72  W20-29 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Cupito, Emily            W21 Greensboro, NC         5:42.88

Event 72  W40 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jasper, Lorraine         W43 Birchunville, PA       5:17.86

Event 72  W45 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chaplin-Swann, Lesley    W47 McDonough, GA          5:15.43

Event 72  W50 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Richards, Mary           W50 Atlanta, GA            6:04.65
  2 Stewart, Bonnie          W50 Durham, NC             6:41.19
  3 Mullis-Dubow, Trenice    W51 Tucker, GA             7:18.1h

Event 72  W55 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Holmes, Dale             W58 Smyrna, GA             7:38.07
  2 Whitmore, Sarah          W59 Chapel Hill, NC        8:11.63

Event 72  W60 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelson, Marie-Louise  W63 Stony Brook, NY        6:07.85
  2 Latta, Barbara           W63 Raleigh, NC            9:29.05
  3 Staab, Angela            W62 Reidsville, NC         9:38.70

Event 72  W80 1 Mile Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hagerty, Margaret        W82 Concord, NC           12:39.19

Event 81  M40 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 MC Cloud, Dexter         M44 Norcross, GA           1:05.79   2

Event 81  M45 400 Meter Hurdles
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Dyer, John               M47 Ashland, VA            1:00.93   2

Event 81  M65 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paulen, Bob              M68 Silver Spring, MD        54.1h

Event 81  M75 400 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stookey, James           M75 Dickerson, MD            56.1h

Event 101  M30 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Peete, Tecumseh          M34 Duluth, GA               11.40   NWI  8
  2 Fenton, James            M33 Durham, NC               13.00   NWI  8

Event 101  M35 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 guy, trenton             M36 charlotte, NC            11.05   NWI  8
  2 Whitaker, Whit           M39 Lexington, KY            11.81   NWI  8
  3 Sarsony, Chris           M37 Apex, NC                 12.87   NWI  8

Event 101  M40 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Merriweather, Eric       M41 Jackson, GA              11.83   NWI  7
  2 Harding, Robert          M42 Forest, VA               11.96   NWI  7
  3 Pierce, Harold           M44 Kingston, GA             12.41   NWI  7
  4 Stephens, Sanford        M43 Savannah, GA             12.65   NWI  7
  5 Owens, Angelo            M40 Fayetteville, NC         12.72   NWI  7

Event 101  M45 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 MC Donnough, Kaestner    M48 Richmond, VA             12.29   NWI  6
  2 Reid, Glenn              M49 Barnesville, GA          12.44   NWI  6
  3 Hilli, Kinley            M45 Richmond, VA             12.79   NWI  6
  4 Wilson, Rodney           M46 Lansing, MI              13.23   NWI  6
  5 Johnson, Chuck           M46 Crathage, NC             13.55   NWI  6
  6 Finley, Lawrence         M46 Danville, KY             13.66   NWI  6

Event 101  M50 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Peyton, Oscar            M52 Accokeek, MD             11.51   NWI  5
  2 Jones, Thomas            M51 Glenndale, MD            11.95   NWI  5
  3 Terrell, Bobby           M54 Tampa, FL                12.87   NWI  5
  4 Snodgrass, Ernie         M52 Creve Coeur, MO          13.54   NWI  5

Event 101  M55 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 MC Coy, Marion           M55 Lawrebceville, GA        12.45   NWI  4
  2 Parker, Richard          M58 Indianapolis, IN         13.19   NWI  4
  3 Boyhart, Vic             M57 Wilmington, NC           13.29   NWI  4
  4 Jenkins, Jeff            M56 New Bern, NC             14.14   NWI  4

Event 101  M60 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Koontz, Robert           M61 Washington, D            12.85   NWI  3
  2 Hall, Samuel             M60 Kannapolis, NC           13.25   NWI  3
  3 Hertzberg, Bruce         M60 Chapel Hill, NC          13.56   NWI  3

Event 101  M65 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Williams, Alby           M65 Bethesda, MD             12.97   NWI  2
  2 Mitchell, Ervin          M65 Raleigh, NC              14.50   NWI  2

Event 101  M70 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Reid, Robert             M71 Brightwood, VA           14.88   NWI  2

Event 101  M75 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stookey, James           M75 Dickerson, MD            15.06   NWI
  2 Greco, Lawrence          M76 Arden, NC                18.57   NWI

Event 101  M80 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Murtos, Peter            M83 Raleigh, NC              24.60   NWI

Event 101  M85 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M85 Richville, MN            20.33   NWI

Event 102  W40 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Turkdamar, Barbra        W41 Matthews, NC             13.86  -0.3  2

Event 102  W50 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Jilka, Mary              W53 Lexington, KY            15.73  -0.3  2

Event 102  W55 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Raschker, Phil           W58 Marietta, GA             14.60  -0.3  2
  2 Von Maltzahn, Hillen     W56 Troy, NY                 15.18  -0.3  2

Event 102  W60 100 Meter Dash
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Carter, Ann              W63 Aiken, SC                18.68  -0.3  2
  2 Latta, Barbara           W63 Raleigh, NC              28.13  -0.3  2

Event 102  W65 100 Meter Dash
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kea, Essie               W67 Cleveland, OH            17.37  -1.0
  2 Roman, Mary              W69 Norwalk, CT              19.65  -1.0
  3 Kane, Lana               W65 Conestoga, PA            19.73  -1.0

Event 111  M19-29 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hill, Cody               M19 Cary, NC                 52.04   7

Event 111  M30 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Bullard, Leon            M31 Raleigh, NC              51.00   7

Event 111  M35 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Whitaker, Whit           M39 Lexington, KY            56.00   7
  2 Sarsony, Chris           M37 Apex, NC                 58.09   7

Event 111  M40 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Brown, Paul              M42 Lawrenceville, GA        51.99   6
  2 Harding, Robert          M42 Forest, VA               53.14   6
  3 Stephens, Sanford        M43 Savannah, GA           1:00.89   6
  4 Cousar, Robert           M41 Newell, NC             1:01.54   6

Event 111  M45 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nearman, Steve           M45 Alexandria, VA           55.02   5
  2 Dyer, John               M47 Ashland, VA              56.00   5
  3 Finley, Lawrence         M46 Danville, KY           1:00.86   5
 -- James, Ben               M48 Honeoy Falls, NY           DNF   5

Event 111  M50 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Savage, Doc              M53 Hurdle Mills, NC         58.61   4
  2 Mitchell, Collin         M52 Newnan, GA               59.78   4
  3 Snodgrass, Ernie         M52 Creve Coeur, MO        1:04.96   4

Event 111  M55 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Blake, Carroll           M55 Boston, MA               56.96   3
  2 Liles, Joel              M59 Garner, NC             1:06.81   3

Event 111  M60 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hall, Samuel             M60 Kannapolis, NC         1:04.32   2

Event 111  M65 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Williams, Alby           M65 Bethesda, MD           1:02.68   2

Event 111  M70 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jones, Casey             M74 Atlanta, GA            1:14.45
  2 Medley, Bob              M70 Kinston, NC            1:32.45

Event 111  M80 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murtos, Peter            M83 Raleigh, NC            2:18.28

Event 112  W40 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Turkdamar, Barbra        W41 Matthews, NC           1:03.59   2
  2 Jasper, Lorraine         W43 Birchunville, PA       1:05.65   2
  3 Szymkowski, Mary         W42 Cary, NC               1:19.33   2

Event 112  W50 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Richards, Mary           W50 Atlanta, GA            1:12.80   2

Event 112  W55 400 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Von Maltzahn, Hillen     W56 Troy, NY               1:10.74   2

Event 112  W60 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Staab, Angela            W62 Reidsville, NC         1:51.00
  2 Latta, Barbara           W63 Raleigh, NC            1:51.03

Event 112  W80 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hagerty, Margaret        W82 Concord, NC            2:34.28

Event 121  M20-29 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fleg, Anthony            M27 Chapel Hill, NC       10:40.4h

Event 121  M45 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mourtos, Nikos           M47 Half Moon Bay, CA     13:13.20

Event 121  M55 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Weiner, Robert           M58 Accokeek, MD          14:03.1h

Event 121  M60 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lawson, Blaine           M63 Stony Bridge, NY       9:39.57

Event 121  M65 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LE Vasseur, Jerry        M67 Brunswick, ME         10:21.26

Event 121  M70 3000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hite, Jim                M70 Millen, GA            11:48.57

Event 122  W55 2000 Meter Steeplechase
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Von Maltzahn, Hillen     W56 Troy, NY               9:05.79
  2 Whitmore, Sarah          W59 Chapel Hill, NC       11:41.89

Event 131  M20-29 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Howard, Marcus           M27 Burlington, NC           24.47   NWI  8

Event 131  M30 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Bullard, Leon            M31 Raleigh, NC              23.81   NWI  8
  2 Peete, Tecumseh          M34 Duluth, GA               23.83   NWI  8
  3 Fenton, James            M33 Durham, NC               27.92   NWI  8

Event 131  M35 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Whitaker, Whit           M39 Lexington, KY            25.40   NWI  8
  2 Sarsony, Chris           M37 Apex, NC                 26.91   NWI  8

Event 131  M40 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Brown, Paul              M42 Lawrenceville, GA        23.73   NWI  7
  2 Harding, Robert          M42 Forest, VA               24.11   NWI  7
  3 Merriweather, Eric       M41 Jackson, GA              24.77   NWI  7
  4 Pierce, Harold           M44 Kingston, GA             25.95   NWI  7
  5 Stephens, Sanford        M43 Savannah, GA             26.46   NWI  7

Event 131  M45 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 MC Donnough, Kaestner    M48 Richmond, VA             25.19   NWI  5
  2 Hilli, Kinley            M45 Richmond, VA             25.30   NWI  5
  3 Finley, Lawrence         M46 Danville, KY             27.34   NWI  5
  4 Johnson, Chuck           M46 Crathage, NC             28.15   NWI  5

Event 131  M50 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Peyton, Oscar            M52 Accokeek, MD             23.24   NWI  4
  2 Jones, Thomas            M51 Glenndale, MD            24.00   NWI  4
  3 Mitchell, Collin         M52 Newnan, GA               26.84   NWI  4
  4 Snodgrass, Ernie         M52 Creve Coeur, MO          28.04   NWI  4

Event 131  M55 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 MC Coy, Marion           M55 Lawrebceville, GA        26.38   NWI  3
  2 Parker, Richard          M58 Indianapolis, IN         27.38   NWI  3
  3 Boyhart, Vic             M57 Wilmington, NC           28.26   NWI  3
  4 Liles, Joel              M59 Garner, NC               29.21   NWI  3

Event 131  M60 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Koontz, Robert           M61 Washington, D            26.65   NWI  2
  2 Hall, Samuel             M60 Kannapolis, NC           27.35   NWI  2

Event 131  M65 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Williams, Alby           M65 Bethesda, MD             26.97   NWI  2

Event 131  M70 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Reid, Robert             M71 Brightwood, VA           32.34   NWI
  2 Medley, Bob              M70 Kinston, NC              41.42   NWI

Event 131  M75 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Greco, Lawrence          M76 Arden, NC                41.40   NWI

Event 131  M80 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Murtos, Peter            M83 Raleigh, NC              56.07   NWI

Event 132  W40 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Turkdamar, Barbra        W41 Matthews, NC             29.13   NWI  2

Event 132  W60 200 Meter Run
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind H# Points
===============================================================================
  1 Staab, Angela            W62 Reidsville, NC           51.26   NWI  2
  2 Latta, Barbara           W63 Raleigh, NC              56.26   NWI  2

Event 132  W65 200 Meter Run
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kane, Lana               W65 Conestoga, PA            43.34   NWI

Event 141  M19-29 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hill, Cody               M19 Cary, NC               2:07.68   5

Event 141  M40 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Griffin, David           M42 Freeland, MD           2:14.67   5
  2 Cousar, Robert           M41 Newell, NC             2:21.96   5

Event 141  M45 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Nearman, Steve           M45 Alexandria, VA         2:12.19   4
  2 Dyer, John               M47 Ashland, VA            2:12.94   4
  3 Sigmon, Alan             M45 Hickory, NC            2:31.42   4
  4 Joubert, Hendrik         M48 Mebane, NC             2:34.58   4
 -- Vaughn, Miles            M49 Charlotte, NC              DNF   4

Event 141  M50 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Schmidt, Dewayne         M52 Pensacola, FL          2:26.42   3
  2 Miller, Larry            M52 Cary, NC               3:04.39   3

Event 141  M55 800 Meter Dash
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Blake, Carroll           M55 Boston, MA             2:21.94   2
  2 Smith, Jay               M56 Chapel Hill, NC        2:30.10   2
  3 Payne, Tim               M55 Orillia, --            2:33.63   2
  4 Rich, James              M57 Asheboro, NC           2:34.76   2
  5 Weiner, Robert           M58 Accokeek, MD           2:48.86   2
  6 Yates, William           M59 Raleigh, NC            5:50.19   2

Event 141  M60 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamlyn, Maxwell          M64 Fuquay-Varina, NC      2:40.00

Event 141  M70 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harris, Edwin            M71 Raleigh, NC            2:54.63
  2 Marsh, Bruce             M70 Blounts Creek, NC      2:58.27
  3 Lein, Don                M71 Pittsboro, NC          3:01.62

Event 142  W40 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Jasper, Lorraine         W43 Birchunville, PA       2:27.78
  2 Szymkowski, Mary         W42 Cary, NC               3:02.51

Event 142  W45 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chaplin-Swann, Lesley    W47 McDonough, GA          2:23.31

Event 142  W60 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Michelson, Marie-Louise  W63 Stony Brook, NY        3:08.45
  2 Latta, Barbara           W63 Raleigh, NC            4:28.35

Event 142  W65 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hodges-Hite, Joyce       W68 Millen, GA             4:03.27

Event 142  W80 800 Meter Dash
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hagerty, Margaret        W82 Concord, NC            6:15.07

Event 151  M35 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rouse, Eric              M38 Blountville, TN           2325

Event 151  M40 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frasure, Scott           M43 Huntersville, NC          1404

Event 151  M45 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Medlin, Scott            M48 Catawba, NC               2340

Event 151  M50 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baty, Jeffrey            M50 Gonzales, LA              3799

Event 151  M55 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gainey, William          M58 Clements, MD              3155

Event 151  M60 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rinehart, Robert         M62 Hickory, NC               2081

Event 151  M65 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kuegler, William         M68 Parkton, MD               2835
  2 Sellers, John            M68 Parkton, MD               2309

Event 151  M70 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Feick, Ray               M73 Gilbertsville, PA         3644
  2 Olson, Leonard           M73 State College, PA         3054
  3 Carstensen, Pay          M73 Spring Hill, FL           2640

Event 151  M75 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrahan, William        M75 Marragensett, RI          3892
  2 Patrick, William         M75 Myrtle Beach, SC          2847
  3 Snaden, Bill             M79 Florence, SC              1703

Event 151  M80 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mulkern, Richard         M80 ST Petersburg, FL         3759
  2 Stein, Jacob             M81 Louisville, KY            2026

Event 152  W40 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scanlon, Heather         W42 Flourtown, PA             2043

Event 152  W70 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Good, Sharon             W72 Silver Spring, MD         1662

Event 152  W75 Weight Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Snaden, Lillian          W76 Florence, SC               971

Event 161  M35 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rouse, Eric              M38 Blountville, TN         27.80m

Event 161  M55 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Von Rohr, John           M57 McLeansville, NC        39.01m

Event 161  M60 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Valle, Mike              M64 Hillsborough, NC        39.30m

Event 161  M65 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gramley, Bill            M69 Clemmons, NC            31.93m

Event 161  M70 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Twomey, Tim              M70 Charleston, SC          39.56m
  2 Carstensen, Pay          M73 Spring Hill, FL         33.49m
  3 Feick, Ray               M73 Gilbertsville, PA       32.85m
  4 Olson, Leonard           M73 State College, PA       31.79m

Event 161  M75 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrahan, William        M75 Marragensett, RI        27.65m
  2 Patrick, William         M75 Myrtle Beach, SC        21.56m
  3 Munnell, Jack            M75 Athens, GA              20.91m
  4 Snaden, Bill             M79 Florence, SC            14.77m

Event 161  M80 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mulkern, Richard         M80 ST Petersburg, FL       26.19m
  2 Stein, Jacob             M81 Louisville, KY          18.27m

Event 162  W40 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scanlon, Heather         W42 Flourtown, PA           18.52m

Event 162  W65 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roman, Mary              W69 Norwalk, CT             22.35m

Event 162  W70 Hammer Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Good, Sharon             W72 Silver Spring, MD       13.01m

Event 171  M30 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Surface, Tony            M32 Huntersville, NC         9.54m

Event 171  M35 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Derrick         M39 Prince George, VA       12.88m
  2 Rouse, Eric              M38 Blountville, TN         11.30m

Event 171  M40 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Agoris, Nick             M42 Reisterstown, PA        12.55m
  2 Minor, Andre             M44 Southport, NC           11.87m

Event 171  M45 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rinaldo, Charles         M49 Cary, NC                 8.52m

Event 171  M50 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baer, Chuck              M50 Evans, GA               13.20m
  2 Wasp, Michael            M53 Odessa, FL              11.88m
  3 Otte, George             M51 Powhatan, VA            10.96m

Event 171  M55 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shumaker, Craig          M56 Glenmoore, PA           14.74m
  2 Linker, Dan              M55 Hickory, NC             11.70m
  3 Von Rohr, John           M57 McLeansville, NC        11.65m
  4 Chandler, Dennis         M57 Danby, VT               11.16m

Event 171  M60 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steed, Thomas            M63 Pfafftown, NC           12.27m
  2 Parker, Rodger           M60 Statesville, NC         10.77m
  3 Klenm, Richard           M61 Spotsylvania, VA        10.23m

Event 171  M65 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vaughn, Gerald           M69 Charlotte, NC           13.91m
  2 Johnson, Glen            M65 Bristol, TN             13.14m
  3 Winters, Gary            M65 Bradenton, FL           12.48m
  4 Gramley, Bill            M69 Clemmons, NC            10.27m
  5 Mitchell, Ervin          M65 Raleigh, NC              9.68m
  6 Mordecai, Theodore       M67 Smithfield, NC           9.31m
  7 Turner, James            M65 Alpharetta, GA           8.68m

Event 171  M70 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Horine, Larry            M74 Boone, NC               11.39m
  2 Feick, Ray               M73 Gilbertsville, PA       11.38m
  3 Duncan, James            M72 Woodbury, CT            11.34m
  4 Olson, Leonard           M73 State College, PA       10.47m

Event 171  M75 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrahan, William        M75 Marragensett, RI         9.88m
  2 Patrick, William         M75 Myrtle Beach, SC         9.77m
  3 Munnell, Jack            M75 Athens, GA               7.39m
  4 Snaden, Bill             M79 Florence, SC             6.66m

Event 171  M80 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mulkern, Richard         M80 ST Petersburg, FL        8.92m
  2 Stein, Jacob             M81 Louisville, KY           5.58m

Event 172  W40 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scanlon, Heather         W42 Flourtown, PA            8.41m

Event 172  W60 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Vaughn, Rebecca          W60 Charlotte, NC            6.07m
  2 Staab, Angela            W62 Reidsville, NC           4.57m

Event 172  W65 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roman, Mary              W69 Norwalk, CT              7.75m
  2 Millam, Gladys           W69 Asheboro, NC             5.60m
  3 Hawkins, Carol           W67 Asheboro, NC             5.57m

Event 172  W70 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Good, Sharon             W72 Silver Spring, MD        4.32m

Event 172  W75 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthews, Frances        W76 Liberty, NC              4.88m
  2 Snaden, Lillian          W76 Florence, SC             4.06m

Event 172  W90 Shot Put
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookover, Juanita       W90 Asheboro, NC             4.30m

Event 181  M30 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Surface, Tony            M32 Huntersville, NC        23.59m

Event 181  M35 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rouse, Eric              M38 Blountville, TN         40.86m
  2 Johnson, Derrick         M39 Prince George, VA       32.42m

Event 181  M40 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Speaks, David            M41 Lewisville, NC          35.70m
  2 Minor, Andre             M44 Southport, NC           33.77m

Event 181  M45 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Russ, Jim                M48 Charlotte, NC           32.67m
  2 Emerson, Geoff           M48 Charlotte, NC           31.87m
  3 Rinaldo, Charles         M49 Cary, NC                21.51m

Event 181  M50 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Baer, Chuck              M50 Evans, GA               49.04m
  2 Otte, George             M51 Powhatan, VA            34.14m

Event 181  M55 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shumaker, Craig          M56 Glenmoore, PA           39.22m
  2 Linker, Dan              M55 Hickory, NC             35.22m

Event 181  M60 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Steed, Thomas            M63 Pfafftown, NC           42.23m
  2 Valle, Mike              M64 Hillsborough, NC        40.53m
  3 Klenm, Richard           M61 Spotsylvania, VA        35.41m
  4 Reese, Malcolm           M62 Cary, NC                33.80m
  5 Parker, Rodger           M60 Statesville, NC         30.09m
  6 MACDONALD, Charles       M62 Raleigh, NC             24.61m

Event 181  M65 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnson, Glen            M65 Bristol, TN             48.26m
  2 Gramley, Bill            M69 Clemmons, NC            38.19m
  3 Pashai, Ezzat            M69 Fairfax, VA             33.23m
  4 Zabierek, Art            M66 Lake Geneva, WI         33.13m
  5 Turner, James            M65 Alpharetta, GA          26.11m

Event 181  M70 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Olson, Leonard           M73 State College, PA       32.24m
  2 Horine, Larry            M74 Boone, NC               29.79m
  3 Feick, Ray               M73 Gilbertsville, PA       29.68m

Event 181  M75 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrahan, William        M75 Marragensett, RI        30.11m
  2 Patrick, William         M75 Myrtle Beach, SC        27.82m
  3 Munnell, Jack            M75 Athens, GA              22.58m
  4 Snaden, Bill             M79 Florence, SC            16.42m

Event 181  M80 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mulkern, Richard         M80 ST Petersburg, FL       29.28m
  2 Stein, Jacob             M81 Louisville, KY          20.18m

Event 182  W40 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scanlon, Heather         W42 Flourtown, PA           21.47m

Event 182  W60 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hepler, Lethia           W60 Asheboro, NC            12.17m
  2 Staab, Angela            W62 Reidsville, NC          11.93m

Event 182  W65 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hawkins, Carol           W67 Asheboro, NC            13.81m
  2 Millam, Gladys           W69 Asheboro, NC            13.12m

Event 182  W70 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Good, Sharon             W72 Silver Spring, MD        9.45m

Event 182  W75 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthews, Frances        W76 Liberty, NC             12.16m
  2 Snaden, Lillian          W76 Florence, SC             8.66m

Event 182  W80 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Margaret          W83 Liberty, NC             11.25m

Event 182  W90 Discus Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookover, Juanita       W90 Asheboro, NC            11.56m

Event 191  M35 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rouse, Eric              M38 Blountville, TN         32.24m

Event 191  M40 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Speaks, David            M41 Lewisville, NC          41.23m

Event 191  M45 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Russ, Jim                M48 Charlotte, NC           43.41m
  2 Wilson, Rodney           M46 Lansing, MI             38.05m
  3 Roberts, Franklin        M46 Raleigh, NC             35.76m

Event 191  M50 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brown, Michael           M51 Jacksonville, FL        66.63m
  2 Mushinski, Ray           M53 Kernersville, NC        49.67m
  3 Wasp, Michael            M53 Odessa, FL              49.27m
  4 Berke, Robert            M53 Wrightsville Beach,     32.16m

Event 191  M55 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chandler, Dennis         M57 Danby, VT               41.50m
  2 Martin, Terry            M58 Charlotte, NC           32.93m

Event 191  M60 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kenney, James            M64 White Plains, MD        38.92m
  2 Klenm, Richard           M61 Spotsylvania, VA        35.18m
  3 Dawson, Glenn            M62 Asheboro, NC            34.16m

Event 191  M65 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Pashai, Ezzat            M69 Fairfax, VA             35.47m
  2 Turner, James            M65 Alpharetta, GA          27.55m
  3 Servis, David            M65 Dayton, OH              24.58m

Event 191  M70 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Duncan, James            M72 Woodbury, CT            34.00m
  2 Horine, Larry            M74 Boone, NC               30.85m
  3 Feick, Ray               M73 Gilbertsville, PA       29.82m
  4 Medley, Bob              M70 Kinston, NC             28.81m
  5 Olson, Leonard           M73 State College, PA       21.11m

Event 191  M75 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrahan, William        M75 Marragensett, RI        28.36m
  2 Patrick, William         M75 Myrtle Beach, SC        16.54m

Event 191  M80 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mulkern, Richard         M80 ST Petersburg, FL       19.96m
  2 Stein, Jacob             M81 Louisville, KY          11.85m

Event 192  W40 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scanlon, Heather         W42 Flourtown, PA           20.87m

Event 192  W60 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Carter, Ann              W63 Aiken, SC               13.26m
  2 Hepler, Lethia           W60 Asheboro, NC             8.51m

Event 192  W70 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Good, Sharon             W72 Silver Spring, MD        6.97m

Event 192  W75 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Matthews, Frances        W76 Liberty, NC             10.17m
  2 Snaden, Lillian          W76 Florence, SC             5.39m

Event 192  W80 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Davis, Margaret          W83 Liberty, NC              9.26m

Event 192  W90 Javelin Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brookover, Juanita       W90 Asheboro, NC             9.91m

Event 201  M35 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rouse, Eric              M38 Blountville, TN         10.70m
  2 Johnson, Derrick         M39 Prince George, VA        9.97m

Event 201  M60 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Valle, Mike              M64 Hillsborough, NC        14.93m

Event 201  M70 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Feick, Ray               M73 Gilbertsville, PA       15.72m
  2 Twomey, Tim              M70 Charleston, SC          15.08m
  3 Carstensen, Pay          M73 Spring Hill, FL         12.73m
  4 Olson, Leonard           M73 State College, PA       12.21m

Event 201  M75 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Garrahan, William        M75 Marragensett, RI        12.95m
  2 Patrick, William         M75 Myrtle Beach, SC         7.58m
  3 Snaden, Bill             M79 Florence, SC             6.69m

Event 201  M80 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mulkern, Richard         M80 ST Petersburg, FL       13.10m
  2 Stein, Jacob             M81 Louisville, KY           7.75m

Event 202  W40 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Scanlon, Heather         W42 Flourtown, PA            6.97m

Event 202  W65 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Roman, Mary              W69 Norwalk, CT              9.87m

Event 202  W70 Weight Throw
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Good, Sharon             W72 Silver Spring, MD        5.47m

Event 211  M35 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rouse, Eric              M38 Blountville, TN          7.41m

Event 211  M40 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Frasure, Scott           M43 Huntersville, NC         5.28m

Event 211  M45 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Medlin, Scott            M48 Catawba, NC              6.00m

Event 211  M55 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gainey, William          M58 Clements, MD             7.41m

Event 211  M60 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Valle, Mike              M64 Hillsborough, NC         5.56m
  2 Rinehart, Robert         M62 Hickory, NC              4.00m

Event 211  M70 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Twomey, Tim              M70 Charleston, SC           9.14m
  2 Carstensen, Pay          M73 Spring Hill, FL          8.01m
  3 Feick, Ray               M73 Gilbertsville, PA        7.82m

Event 211  M75 Other Super weight
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Patrick, William         M75 Myrtle Beach, SC         4.24m
  2 Snaden, Bill             M79 Florence, SC             3.82m

Event 221  M30 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MC Naull, Stewart        M34 Apex, NC                 4.11m

Event 221  M35 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Erbst, Todd              M35 Raleigh, NC              3.51m

Event 221  M40 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wolfe, Ross              M42 Virginia Beach, VA       3.35m
 -- Haire, Todd              M42 Charlotte, NC               NH

Event 221  M45 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Halverson, Bill          M48 Charlotte, NC            4.37m
  2 Magerkurth, Brian        M47 Hickory, NC              3.51m
  3 Rhyne, Tim               M49 Catawba, NC              3.20m
  4 Russ, Jim                M48 Charlotte, NC            3.05m

Event 221  M50 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Berke, Robert            M53 Wrightsville Beach,      3.35m

Event 221  M55 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rauscher, Tomlinson      M58 Ellicott, MD             3.20m
 -- Struble, Vince           M55 Raleigh, NC                 NH
 -- Whitsit, Grady           M58 Raleigh, NC                 NH

Event 221  M60 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Johnston, Joe            M61 Apopka, FL               3.35m
  2 Klenm, Richard           M61 Spotsylvania, VA         2.90m
  3 Eubanks, William         M62 Lenoir, NC               2.13m

Event 221  M65 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Goode, Taylor            M69 Nmewport News, VA        3.05m
  2 Servis, David            M65 Dayton, OH               2.29m
  3 Southerlan, Bob          M67 Cookeville, TN           1.98m

Event 221  M75 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rider, David             M75 Englewood, FL            1.98m

Event 222  W55 Pole Vault
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Von Maltzahn, Hillen     W56 Troy, NY                 2.74m
  2 Raschker, Phil           W58 Marietta, GA             2.29m

Event 231  M40 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Winchester, Darnell      M42 Apopka, FL               4.67m   NWI

Event 231  M45 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Choppa, Rick             M46 Latham, NY               5.23m   NWI
  2 Reid, Glenn              M49 Barnesville, GA          4.57m   NWI
  3 Battle, Marcus           M46 Silver Spring, MD        4.27m   NWI

Event 231  M50 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rockwell, Bob            M54 Taylors, SC              4.83m   NWI
  2 Terrell, Bobby           M54 Tampa, FL                4.80m   NWI
  3 Mathis, Keith            M52 Reisterstown, MD         4.30m   NWI

Event 231  M55 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Baylies, John            M55 Durham, NC               4.41m   NWI
  2 Martin, Terry            M58 Charlotte, NC            4.30m   NWI
  3 Boyhart, Vic             M57 Wilmington, NC           4.22m   NWI

Event 231  M60 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Kenney, James            M64 White Plains, MD         4.19m   0.6

Event 231  M65 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Paulen, Bob              M68 Silver Spring, MD        3.96m   0.1
  2 Servis, David            M65 Dayton, OH               3.01m  -0.3
  3 Mordecai, Theodore       M67 Smithfield, NC           2.69m  +0.0

Event 231  M70 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Medley, Bob              M70 Kinston, NC              2.79m   NWI

Event 231  M75 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stookey, James           M75 Dickerson, MD            4.16m  -0.1
  2 Rider, David             M75 Englewood, FL            3.16m  -1.1

Event 231  M85 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M85 Richville, MN            3.07m  +0.0

Event 232  W40 Long Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Richardson, Regina       W40 Clayton, NC              5.11m   NWI

Event 241  M35 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gatt, Andrew             M36 Raleigh, NC              1.87m

Event 241  M40 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Murphy, David            M41 Latham, NY               1.72m

Event 241  M45 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 MC Barnette, Bruce       M47 Sterling, VA             1.87m
  2 Williamson, Mark         M47 Durham, NC               1.82m
  3 Reid, Glenn              M49 Barnesville, GA          1.37m

Event 241  M50 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rockwell, Bob            M54 Taylors, SC              1.47m
  2 Mathis, Keith            M52 Reisterstown, MD        J1.47m

Event 241  M55 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Terry            M58 Charlotte, NC            1.37m
  2 Baylies, John            M55 Durham, NC               1.32m

Event 241  M60 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Klenm, Richard           M61 Spotsylvania, VA         1.42m
  2 Kenney, James            M64 White Plains, MD         1.32m
  3 Youssefi, Parviz         M62 Gainsville, VA           1.27m
  4 Antonelli, George        M63 Mebane, NC               1.12m
 -- Cliette, George          M61 Durham, NC                  NH

Event 241  M65 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Paulen, Bob              M68 Silver Spring, MD        1.27m
  1 Southerlan, Bob          M67 Cookeville, TN           1.27m
  3 Servis, David            M65 Dayton, OH               1.16m
  4 McDonald, Jack           M66 Baltimore, MD            1.11m

Event 241  M70 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Yoder, Glenn             M71 Winston-Salem, NC        1.32m
  2 Medley, Bob              M70 Kinston, NC              1.16m

Event 241  M75 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Rider, David             M75 Englewood, FL            1.11m

Event 241  M85 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M85 Richville, MN            1.06m

Event 242  W55 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Von Maltzahn, Hillen     W56 Troy, NY                 1.22m

Event 242  W65 High Jump
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Kea, Essie               W67 Cleveland, OH            1.12m

Event 251  M45 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Battle, Marcus           M46 Silver Spring, MD       12.05m   NWI

Event 251  M50 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Rockwell, Bob            M54 Taylors, SC             10.76m   NWI
  2 Terrell, Bobby           M54 Tampa, FL               10.50m   NWI
  3 Mathis, Keith            M52 Reisterstown, MD         9.05m   NWI

Event 251  M55 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Baylies, John            M55 Durham, NC               9.15m   NWI

Event 251  M65 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Paulen, Bob              M68 Silver Spring, MD        8.65m   NWI

Event 251  M70 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Yoder, Glenn             M71 Winston-Salem, NC        6.91m   NWI

Event 251  M75 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Stookey, James           M75 Dickerson, MD            8.57m   NWI

Event 251  M85 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Maxwell, Ralph           M85 Richville, MN            6.01m   NWI

Event 252  W40 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Richardson, Regina       W40 Clayton, NC             11.25m   NWI

Event 252  W55 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
  1 Von Maltzahn, Hillen     W56 Troy, NY                 7.47m   NWI

Event 252  W60 Triple Jump
============================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Wind Points
============================================================================
 -- Carter, Ann              W63 Aiken, SC                   ND   NWI

Event 261  M55 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fredericks, John         M57 Orlando, FL         2:07:14.8h

Event 261  M65 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bayer, Peter             M66 Jupiter, FL         2:24:39.7h
  2 Robertson, Bob           M66 Durham, NC          2:29:43.9h

Event 261  M70 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hustace, Cedric          M71 Evansville, IN      2:23:18.3h
 -- Briggs, Andrew           M73 Butner, NC                 DNF

Event 261  M80 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mimm, Robert             M80 Willingboro, NJ     2:30:34.2h

Event 262  W60 20000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emanuel, Fran            W60 Brick, NJ           2:28:05.9h

Event 271  M45 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hackney, Tony            M49 Chapel Hill, NC     1:02:32.6h

Event 271  M55 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Fredericks, John         M57 Orlando, FL         1:01:26.7h
  2 Spell, Danny             M55 Dunn, NC            1:02:52.3h

Event 271  M65 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bayer, Peter             M66 Jupiter, FL         1:10:59.6h
  2 Robertson, Bob           M66 Durham, NC          1:14:34.2h

Event 271  M70 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hustace, Cedric          M71 Evansville, IN      1:09:02.1h
  2 Briggs, Andrew           M73 Butner, NC          1:15:14.8h

Event 271  M80 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mimm, Robert             M80 Willingboro, NJ     1:14:37.3h

Event 272  W45 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Mutz, Grace              W45 Cary, NC            1:02:59.3h

Event 272  W60 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Emanuel, Fran            W60 Brick, NJ           1:13:30.0h

Event 272  W65 10000 Meter Race Walk
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Dicker, Lois             W65 Silver Spring, MD   1:09:54.5h